Jacek Jaśkowiak odwołał dyrektora POSiR


Prezydent Miasta Poznania odwołał   dziś Zbigniewa Madońskiego ze stanowiska dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

 

– Odwołanie dyrektora wiąże się z utratą zaufania. Zbigniew Madoński kierował POSiR-em od wiosny 2013 roku. Obowiązki p.o. dyrektora przejął dziś Łukasz Miadziołko, do tej pory I Zastępca Dyrektora POSiR. Będzie je pełnił do momentu powołania nowego dyrektora – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Z  nieoficjalnych informacji  wynika, że w Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji mogło dojść do nieprawidłowości przy przetargach zlecanych przez POSiR. Urząd Miasta przeprowadził badanie w POSIR, ale  nie ujawnia jej wyników.

POSiR to samorządowy zakład budżetowy Miasta Poznania. Został powołany do zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców w dziedzinie sportu i rekreacji. Jego funkcjonowanie nadzoruje prezydent Miasta Poznania, poprzez Wydział Sportu UMP. Organizacyjnie POSiR działa w ramach siedmiu oddziałów: Malty, Chwiałki, Kasprowicza, Camping Hotel Malta, Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na ul. Gdyńskiej, Rataje i Golęcin. Do POSiR należą też kąpieliska: Rusałka, Kiekrz, Krzyżowniki oraz Strzeszynek. Są one zarządzane przez dzierżawców.

 

Dodaj komentarz