Iveston PSŻ Poznań wypożyczył Jakuba Osyczka | Nasz Głos Poznański

Iveston PSŻ Poznań wypożyczył Jakuba Osyczka


Drugoligowy klub żużlowy Iveston PSŻ Poznań wypożyczył z Falubazu Zielona Góra juniora Jakuba Osyczka, który będzie również reprezentował Skorpiony w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2018. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Jakub Osyczka egzamin na licencję żużlową zdał we wrześniu 2016 roku. Od tamtej pory był juniorem Falubazu, jednak nie miał okazji do startu w jego barwach ani w Ekstralidze, ani w zawodach młodzieżowych. W 2017 roku został wypożyczony do Startu Gniezno, w którego barwach zadebiutował w meczu na Golęcinie. Wówczas zakończył swój występ już w biegu młodzieżowym, wycofując się z rywalizacji po udziale w karambolu na pierwszym łuku. 18-latek będzie reprezentował barwy Iveston PSŻ Poznań nie tylko w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, ale też podczas zmagań w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

– Decyzję o wypożyczeniu podjąłem po konsultacjach ze Sztabem Szkoleniowym Falubazu. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że dla mojego prawidłowego rozwoju potrzebuje dużo jazdy, a to może mi dać właśnie 2 Liga Żużlowa. Zatem czeka mnie teraz bardzo dużo pracy, z czego bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, bo właśnie o takim rozwiązaniu marzyłem jeździć, jeździć, jeździć… – komentuje swoją decyzję Osyczka.

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę na Golęcinie rozegrany zostanie mecz III kolejki 2. Ligi Żużlowej. Do Poznania przyjedzie faworyt rozgrywek Speedway Stal Rzeszów z mistrzem świata Gregiem Hancockiem na czele. Początek spotkania o godz. 15:45.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Tomasz Woźniak, fot. Sandra Rejzner / Investon PSŻ Poznań

Dodaj komentarz