Ivan Djurdjević: skład Lecha powoli się krystalizuje


– Skład powoli się krystalizuje. Jeszcze mamy parę dni treningów przed sobą. Remis z z AEK Larnaka po ostatnich wygranych jest dobry, żeby zejść na ziemię i w czwartek zagrać na maksimum swoich możliwości – mówi trener Lecha Poznań, Ivan Djurdjević.

– AEK Larnaka to jeden z lepszych sparingpartnerów, z którym mierzyliśmy się w okresie przygotowawczym. Podobnie jak Hapoel Beer Szewa. Myślę, że byliśmy dzisiaj lepsi od rywala, jeżeli chodzi o stworzone sytuacje. Jeśli mówimy o grze, to nie do końca, bo oni więcej utrzymywali się przy piłce. Momentami wykonywaliśmy założenia naszego modelu, momentami jeszcze nie. Remis po ostatnich wygranych jest dobry, żeby zejść na ziemię i w czwartek zagrać na maksimum swoich możliwości. Chcieliśmy, żeby dzisiaj zagrali wszyscy zawodnicy. Aby mieli oni podobne obciążenia i byli gotowi do rozegrania pierwszego meczu o stawkę. Skład powoli się krystalizuje. Jeszcze mamy parę dni treningów przed sobą. Nie patrzę tylko na ten sparing, na jeden występ, ale obserwuję zawodników dzień w dzień. Wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Wiadomo, że nie ze wszystkich skorzystamy w czwartek, ale są blisko siebie dwa mecze eliminacyjne, jest też zaraz liga, więc wszyscy muszą być gotowi – mówi na klubowej stronie trener Lecha Poznań, Ivan Djurdjević.

Piłkarze Lecha Poznań zgłoszeni do eliminacji Ligi Europy:

Bramkarze: Jasmin Burić, Matus Putnocky, Karol Szymański.

Obrońcy: Vernon De Marco, Volodymyr Kostevych, Maciej Orłowski, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Rafał Janicki, Piotr Tomasik.

Pomocnicy: Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Darko Jevtić, Maciej Makuszewski, Mihai Radut, Nicklas Barkroth, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Klupś, Tomasz Cywka.

Napastnicy: Paweł Tomczyk, Christian Gytkjaer.

oprac. tww, źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz