Inauguracja sezonu na Torze Poznań


Jeszcze na początku tygodnia na Torze „Poznań” zalegał śnieg, ale obecnie obiekt jest już gotowy na przyjęcie uczestników inauguracyjnej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Początek sezonu wyścigowego w stolicy Wielkopolski już w dniach 12-14 kwietnia.

castrol vw

Obok rywalizacji w mistrzostwach Polski, kierowcy staną do walki w Wyścigowym Pucharze Polski, Pucharze Porsche GTC3 CCCE oraz Volkswagen Castrol Cup. Na listach startowych inaugiracyjnej rundy znalazło się ponad 120 zawodników z 11 krajów.

W Grand Prix Polski o pierwsze punkty w tym sezonie powalczą: Piotr Krawczyk w Mercedesie SLS AMG, Jarosław Budzyński w Porsche 911, Adam i Marek Rzepeccy – obaj w Renault Clio, Marcin Jaros (Honda Civic) oraz Bartosz Palusko (BMW).

Rywalizacja w Pucharze Porsche GTC3 CCCE oraz Volkswagen Castrol Cup toczyć sie będzie w międzynarodowym towarzystwie. W pierwszej rundzie drugiej edycji Porsche GT3 CCCE, cztery zespoły zgłosiły kilkunastu kierowców. Gościnnie wystąpi Robert Lukas, uczestnik Supercup i Carrera Cup. Wystąpią kierowcy niemieccy: Attempto Racing, Arkin Aka, Domonic Jost, Chris Bauer oraz Szwajcar Fabien Thurnera. Pojawią się także Connor de Philippi ze Stanów Zjednoczonych, Meksykanin Christofer Ramirez oraz kolejny Niemiec Steve Feige. Z Polaków wystartują Andrzej Lewandowski ubiegłoroczny mistrz Challenge’u oraz Stefan Biliński, który w poprzednim sezonie wygrał najwięcej wyścigów.

Z kolei w Volkswagen Castrol Cup wystartuje 25 kierowców z kilku krajów. W stawce znajdują się początkujący kierowcy, jak i zawodniy z tytułami mistrzowskimi, między innymi Robertas Kupcikas, który wygrał Volkswagen Castrol Cup w 2006 roku, Maciej Steinhof – mistrz VW Polo Cup 2009, czy Mateusz Lisowski – zwycięzca Scirocco R-Cup 2011. Na liście są także: ubiegłoroczny wicemistrz Clio Cup Bohemia, Jan Kisiel. Ścigać się będą również trzy kobiety – Klaudia Podkalicka, Aleksandra Furgał i Aleksandra Bursiak.

Najliczniejsza będzie rywalizacja w Wyścigowym Pucharze Polski. Tutaj zgłosiło się ponad 70 zawodników. Fiatami Seicento i Cinquecento pojadą kierowcy w klasie 1N i 1A. W klasie 2 i 3 pojawią się auta: Honda Civic, Kia Picanto, Renault Clio czy BMW i Peugeot. W klasach 4 i 5 głównie BMW, w klasach 6 i 7 – Alfa Romeo, Lancia i BMW.

Natomiast klasa 8, to rywalizacja zawodników Fiatami 126 p, których zgłosiło się szesnastu.

Prognozy pogody na nadchodzący weekend są optymistyczne i na Torze „Poznań” sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.

Dodaj komentarz