Imprezy bez piłki


Poznań nie tylko „piłką stoi“. Można znaleźć także imprezy, które ze sportem nie mają nic nic wspólnego. Zapraszamy na spacer, koncert i spektakl teatralny.

 

plakat

 

Modernistyczny Łazarz – szlakiem nowoczesnej architektury

W piątek o godz. 17 sprzed kamienicy, w której mieści się Restauracja Villa Magnolia, ul. Głogowska 40 wyruszy wycieczka na zwiedzanie Łazarza z zupełnie innej strony. W planie: Magnolia, VIII LO, Szkoła Muzyczna, modernistyczne bloki oraz wille miejskie i wiele innych ciekawych miejsc. Oprowadzać będzie Marcin Stachowiak prawnik z zawodu, pasjonat modernizmu w sztuce i architekturze. Organizatorem bezpłatnego zwiedzania jest Salon Posnania.

Koncert pod platanem
O godz. 19 w piątek Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu na Ostrowie Tumskim zaprasza na „Koncert pod platanem”, w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie. Dziedziniec przed Akademią Lubrańskiego, ul. Lubrańskiego 1. Wstęp wolny.

W Ogrodzie Pełnym Gondoli
W Piątkowskim Centrum Kultury „Dąbrówka”, os. B.Chrobrego 120 w Poznaniu w piątek o godz. 19 będzie można obejrzeć komedię absurdalną „w ogrodzie pełnym gondoli” w wykonaniu aktorów teatru „mplusm“.

Szalone trzy siostry, niczym z dramatu Czechowa, namolny sąsiad, dziwaczna sąsiadka, agentka od „reanimacji nawet kilku osób na raz”, pani inspektor policji i podrzucony bratanek – to wszystko zamknięte w klasycznym salonie. Scenariusz i reżyseria: Anna Szymczak. Występują: Olga – Anna Wrona, Tatiana – Agata Adaszyńska, Anastazja – Katarzyna Kierończyk, Magdalena – Anna Lickiewicz, Monika – Marta Nowakowska, Mariolka/Marian – Tomasz Kaznocha, Maurycy – Miłosz Lisiecki oraz Mikołaj – Mateusz Koźlicki.

Wstęp: 10 zł- ulgowy, 12 zł – normalny. Szczegóły: www.mplusm.one.pl

Tomasz Hetman

Dodaj komentarz