Impreza Rodzinna z okazji jubileuszu 20-lecia Volkswagen Poznań


21 września przy Zakładzie nr 1 Volkswagen Poznań w Antoninku w godz. 15:00–21:00 odbędzie się Impreza Rodzinna z okazji jubileuszu 20-lecia Volkswagen Poznań. Impreza skierowana jest do wszystkich pracowników Volkswagen Poznań Sp. z o.o. oraz ich rodzin.

Impreza rodzinna to kolejne wydarzenie z okazji jubileuszu Volkswagen Poznań, który odbywa się pod hasłem „Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii”.
Wydarzenia, które dotychczas odbyły się z okazji jubileuszu obejmowały koncert i aukcję charytatywną oraz multimedialny pokaz 3D „Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 lat wspólnej historii”, wyświetlony na budynku Teatru Wielkiego w Poznaniu. Celem inicjatywy było to, by poznaniacy mogli przyłączyć się do obchodów jubileuszu fabryki, będącej nieodłącznym elementem gospodarczego krajobrazu miasta. Jednak to nie jedyne wydarzenia zaplanowane przez VW Poznań w najbliższym czasie.

–, 21 września organizujemy imprezę, za pośrednictwem której podziękujemy naszym pracownikom i partnerom biznesowym za 20 lat zaangażowania w tworzenie historii Volkswagen Poznań, jak również historii stolicy Wielkopolski – mówi Michael Kleiß, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań
Podczas Imprezy Rodzinnej przygotowano trzy symboliczne strefy wywodzące się z jubileuszowego hasła VW Poznań „Ludzie. Fabryka. Miasto. 20 Lat wspólnej historii”. Pracownicy VW Poznań będą mogli porozmawiać z przedstawicielami różnych organizacji wspieranych przez fabrykę oraz szczegółowo zapoznać się z zakresem ich aktywności na rzecz miasta i jego mieszkańców. W imprezie udział wezmą m.in. przedstawiciele Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo, z którą VW Poznań współpracuje nieprzerwanie od niemal samego początku jej działalności, czyli od roku 2005. Podczas imprezy obecni będą także przedstawiciele projektu „Deutsch-Wagen-Tour”, którego główna idea to nauka języka niemieckiego w Polsce. Program jest współfinansowany ze środków niemieckiego MSZ oraz Instytutu Goethego, posiada także patronat honorowy MEN-u. Od 2009 roku w trasę po całej Polsce wyruszyło pięć niezwykłych samochodów VW Caddy, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. Lektorzy i animatorzy w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech i języku, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.
Na imprezie rodzinnej nie zabraknie także przedstawicieli AZS AWF Volkswagen Poznań, wielosekcyjnego klubu sportowego działającego przy Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, a w szczególności organizatorów Akademii Szczypiorniaka Volkswagen Poznań.
Jest to program skierowany do uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych, uczestniczących wcześniej w Pucharze Volkswagen Poznań Mini Handball. Celem programu jest wykorzystanie zapału i potencjału dzieci do uprawiania piłki ręcznej, popularyzacja tej dyscypliny sportu, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz zagospodarowanie czasu wolnego.

– Chcielibyśmy, aby obchody jubileuszu Volkswagen Poznań zostały zapamiętane nie tylko jako cykl imprez kulturalno-integracyjnych dla naszych pracowników i mieszkańców Poznania. i. Jesteśmy przekonani, że nasz jubileusz to również dobra okazja do zorganizowania publicznej debaty na temat, czy miasto jest miejscem dla przemysłu oraz jak swoją rolę w mieście postrzega przemysł – mówi Michael Kleiß, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań. – 20 lat wspólnej historii fabryki i miasta jest dowodem na to, że zaangażowanie obu stron może przyczynić się do uzyskania wymiernych korzyści.

Celem publicznej debaty “Ludzie. Fabryka. Miasto. Razem czy osobno?” zaplanowanej na 3 października o godzinie 13.00 na „Szachownicy” w Starym Browarze jest wskazanie na pozytywną gospodarczo- i kulturotwórczą rolę przemysłu na terenie miasta. Udział w debacie wezmą przedstawiciele przemysłu, Miasta, świata kultury i nauki. Moderatorem i zarazem uczestnikiem debaty będzie dr Andrzej Byrt, Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród uczestników znajdą się m.in. Henryk Łobocki, Dyrektor ds. Infrastruktury – Prokurent Spółki HCP, prof. Krzysztof Podemski, Instytut Socjologii UAM, Tomasz Kayser, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Prof. Marian Gorynia, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Michael Kleiss, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

Dodaj komentarz