Import gier z Anglii – czy warto?


Gry wideo cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością, o czym świadczą wydarzenia dla graczy organizowane w różnych miastach. Na takich imprezach rozrywkę dla siebie znajdą zarówno miłośnicy najnowszych produkcji, jak i starszych tytułów.

Grają dorośli, grają dzieci. Każda kolejna generacja konsol kusi produkcjami z coraz bardziej dopracowaną grafiką i efektami. Podobnie jest z tytułami na komputery, chociaż te wymagają czasem naprawdę potężnej maszyny. Jedni wybierają gry, których przejście wymaga wielogodzinnej rozgrywki, innych zaś interesują tytuły casualowe, czyli takie, w które można zagrać, gdy ma się tylko chwilę czasu. Z raportu Krakowskiego Parku Technologicznego pt. „Kondycja Polskiej Branży Gier”, opublikowanego we wrześniu tego roku, wynika, że obecnie gra tyle samo kobiet, co mężczyzn – wiele osób fakt ten może zaskoczyć (źródło: https://ithardware.pl/aktualnosci/kondycja_polskiej_branzy_gier_raport_o_grach_i_graczach_w_polsce-3787.html).

Czy warto sprowadzać gry?

Wielu graczy może zadawać sobie pytanie, czy warto sprowadzać gry z zagranicy, skoro w Polsce działa tak wiele sklepów branżowych. Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w niektórych krajach, np. w Anglii, za nowy egzemplarz przyjdzie nam zapłacić tyle samo, co w Polsce za grę używaną, odpowiedź wydaje się prosta – oczywiście, że tak! Za dodatkowy plus niech posłuży fakt, że wiele angielskich sklepów oferuje wysyłkę do Polski za darmo. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to wszystkich sklepów. Na grę przyjdzie nam poczekać od tygodnia do miesiąca, co przy niższej cenie nie powinno stanowić problemu.

Dbałość o bezpieczeństwo transportu

Kiedy już gracz pomyślnie zakończył etap wyboru tytułów, w jakie przyjdzie mu niebawem zagrać, warto pomyśleć o kolejnym kroku, czyli o transporcie. Warunkiem koniecznym jest bezpieczeństwo przesyłki. Na rynku działają firmy, które zajmują się przesyłkami międzynarodowymi, takie jak https://www.euro-paka.pl/. Oferują one bezpieczny i tani transport w możliwie najkrótszym terminie, pozwalają też do minimum ograniczyć czas potrzebny na wypełnianie formularza przesyłki. Dodatkową zaletą jest dbałość o bezpieczeństwo przelewu online. Biorąc pod uwagę natłok zdarzeń, jakie mają miejsce w ciągu dnia, każda oferta ułatwiająca i skracająca formalności stanowi dodatkową wygodę. Na koniec nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się wirtualną rozgrywką.

Dodaj komentarz