I Światowy Festiwal Piosenki dla Niewidomych w Krakowie


Krakowskie kluby LC Kraków Stare Miasto, LC Kraków Bona Sforza, LC Kraków Śródmieście i LC Kraków Stańczyk organizują pierwszy festiwal piosenki dla niewidomych. Festiwal, w formie konkursu, będzie promował utalentowanych artystów z dysfunkcją wzroku, a także będzie demonstracją wspólnego działania wielu Klubów Lions na całym świecie.

Informacj PDF: http://lions.org.pl/images/stories/rozne/festiwal_muzyczny/2012/ulotka_pl.pdf

Przy okazji Festiwalu będzie propagowana wiedza o istocie wczesnego wykrywania wad wzroku oraz konieczności wykonywania regularnych badań przez ludzi obciążonych ryzykiem utraty wzroku.
Inicjatywa zaprezentowana została we wrześniu 2012. na kongresie Europa Forum w Brukseli spotkała się z dużym entuzjazmem wszystkich zgromadzonych. Mamy

Festiwal będzie się składał z trzech etapów:
– eliminacji czyli zaocznej kwalifikacji wokalistów do konkursu w Krakowie, na bazie nadesłanych nagrań na płytach DVD. Pierwsze eliminacje odbędą sie w Poznaniu 24 lutego w Wadze Miejskiej.
– dwudniowych przesłuchań wybranych wokalistów – na żywo w Krakowie i kwalifikacji najlepszych do konkursu finałowego
– wyboru zwycięzców w konkursie finałowym w Krakowie.

Organizatorzy zachęcają wszystkie Kluby Lions w Polsce oraz wszystkich zainteresowanych do czynnego włączenia się w projekt. Oznacza to zidentyfikowanie utalentowanego artysty w swoim środowisku, znalezienie odpowiedniego kompozytora i autora tekstów oraz pomoc w stworzeniu oryginalnego utworu, który zaśpiewany przez wybranego, niewidomego artystę pozwoli mu wygrać Festiwal i stanie się światowym przebojem.
Lions Club Kraków mocno wierzy, ze idea pomocy młodym utalentowanym niewidomym muzykom w wypromowaniu ich talentu na światowych scenach muzycznych znajdzie uznanie w oczach wszystkich  Lionów.
Pomóżmy doświadczonym przez los, a jednocześnie utalentowanym ludziom. Artystów klasy Steve Wonder’a czy Andrea Bocelli’ego może być o wiele więcej – trzeba tylko pozwolić światu ich dostrzec i posłuchać.
Ze szczegółami festiwalu można się zapoznać na stronie www.lionsfestival.jordan.pl. Dodatkowe pytania proszę kierować pod numer tel: 606373437.

1 komentarz

  1. pyra pisze:

    A co to ma wspólnego z Poznaniem???

Dodaj komentarz