I Ogólnopolskie Sympozjum Nauk Przyrodniczo-Rolniczych


22 i 23 kwietnia w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się I Ogólnopolskie Sympozjum Nauk Przyrodniczo-Rolniczych.

Organizatorem był Samorząd Studencki Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii wraz z Sekcją Medyczną mAb oraz Kołem Naukowym Studentów Biotechnologii OPERON. W ramach seminarium odbywały się wykłady gościnne dr Drapikowskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Krzysztofa Szafrońskiego z firmy Osadkowski S.A., sesje referatowe i posterowe.  Uczestnicy Sympozjum to 80-ciu studentów i doktorantów z uczelni o kierunku przyrodniczym z całej Polski.

Na najlepszych studentów czekały nagrody. Zwycięzcy otrzymali nagrody za: 1 miejsce bon do empiku w wysokości 100 zł. + pendriwe 16GB, 2 miejsce bon do empiku w wysokości 50 zł .+ pendriwe 16GB, 3 miejsce pendriwe 16GB.

W sesji posterowej zwyciężyła Izabela Liśkiewicz, drugie miejsce zajęła Adrianna Dubisz, trzeci Paweł Śledziński, natomiast w sesji referatowej pierwsze miejsce zajął Wojciech Kusztal tematem – Analiza zmian w proteomie wątroby myszy wywołanych dietą wysokometioninową. Joanna Markowicz z tematem – Zastosowanie konstruktów lekowych celekoksybu i Fmoc-Leucyny z biotynylowymi dendrymerami PANAM G3 w terapii przeciwnowotworowej – zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Pieńkowska z wykładem na temat: Wpływ dendrymerów poliamidoaminowych generacji trzeciej (PANAM G3) skoniugowanych z agonistą COX-2 i antagonistą PPARy na komórki raka płaskonabłonkowego.

Tematyka seminarium obejmowała zagadnienia z dziedziny biotechnologii, rolnictwa, ekologii, leśnictwa, ochrony środowiska.

Koordynatorami Seminarium  z ramienia Samorządu Studenckiego były studentki czwartego roku biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Magdalena Kubiak i Katarzyna Mikołajczak.

Tekst i zdjęcia Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz