Hubert Hurkacz zagra w Poznań Open 2019


Zwycięzca poprzedniej edycji challengera tenisowego ATP Poznań Open wrocławianin Hubert Hurkacz oficjalnie potwierdził, że będzie bronił wywalczonego tytułu w Parku Tenisowym Olimpia. Turniej główny rozpocznie się 3 czerwca i tradycyjnie zostanie poprzedzony eliminacjami. Patronem medialnym turnieju jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Wrocławianin rok temu zaczarował poznańską publiczność, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta! W ten sposób został drugim Polakiem po Jerzym Janowiczu, który zdobył w Poznaniu singlowe trofeum. Hurkacz będzie bronił 90 punktów za wygranie ubiegłorocznej edycji imprezy. Punkty te mogą okazać się kluczowe w walce o utrzymanie się w czołowej 50-tce światowego rankingu tenisistów, ze względu na stratę kilkunastu oczek po niedawnej porażce w I rundzie na kortach Rolanda Garrosa.

Podczas tegorocznej edycji Poznań Open zmieni się rola Huberta, tym razem będzie zdecydowanym faworytem w oczach kibiców oraz na podstawie zestawienia ATP. W poprzednim roku zwycięstwo „Hubiego” było dla polskich fanów tenisa zaskoczeniem. Wygrana w turnieju pozwoliła Hubertowi uwierzyć w siebie i rozpoczęła sukcesy, które przez ostatnie dwanaście miesięcy Polak odnosił na światowych kortach. Pokonał kilku bardzo mocnych rywali (Nishikori, Thiem) i sprawił, że Polska znów ma singlowego tenisistę na światowym poziomie.

Organizatorzy przyznali dziką kartę Hurkaczowi ze względu na to, że obecnie zajmuje on miejsce w czołowej 50-tce rankingu ATP i nie może sam zgłaszać się do turniejów rangi challenger. Polak będzie mógł zapewne liczyć na doping polskich kibiców, którzy tłumnie zjawią się podczas meczów wrocławianina na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Plan gier na pierwszy dzień turnieju poznamy w niedzielę.

POLECAMY MATERIAŁY:

Poznań Open 2019: Serbska „jedynka”, Polacy z „dzikimi kartami”, czekanie na Hurkacza

Poznań Open 2019 zacznie się 3 czerwca

Hubert Hurkacz wygrał Poznań Open 2018!

Dodaj komentarz