Hokejowe newsy


Wiele się dzieje w polskim hokeju na trawie. Ligowe rozgrywki już na półmetku zarówno u kobiet jak i mężczyzn. A przede wszystkim wielki sukces kobiecej kadry.

Reprezentacja Polski kobiet w halowym hokeju świętowała obronienie brązowego medalu mistrzostw Europy sprzed dwóch lat. Tym samym Polki zagwarantowały sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Odbędą się one w niemieckim Lipsku. Praskie przygody dla Polek to wiele wspomnień, wzruszeń i niewielkich rozczarowań. Panie straciły najmniej goli, a w swojej ekipie miały świetnie dysponowaną Paulinę Okaj, która w każdym meczu zdobywała bramki. Jednak nie ona, a reprezentantka Niemiec została nagrodzona tytułem najlepszej zawodniczki.

W polskiej lidze kobiet w halowym hokeju wielkimi kokami nadchodzi trzeci turniej mistrzostw Polski. A kibiców na trybuny można zaprosić już na najbliższą niedzielę do hali POSiR przy ulicy Chwiałkowskiego. Start o 10.00.

Tegoroczne edycja mistrzostw Polski seniorów w halowej odmianie hokeja na trawie odbędzie się w poznańskiej hali CityZen  już 8 i 9 lutego. W walce o miejsca na podium staną cztery drużyny: WKS Grunwald Poznań, AZS AWF Poznań, Pomorzanin Toruń oraz KS Stella Gniezno. Choć rozgrywki halowe są pełne emocji i szybkiej gry to nie wszystkie polskie kluby mogą sobie pozwolić na uczestniczenie w nich ze względów finansowych. W tym roku na miejsce lidera po raz kolejny szykuje się zespół Jerzego Wybieralskiego, Grunwald Poznań. AZS AWF CityZen Poznań po zmianie nazwy, z nowymi siłami planuje zdobyć srebro. Czy im się to uda? Trzeba będzie przekonać się samemu. Pomorzanin Toruń tak łatwo nie odpuści, a Stella będzie goniła silniejszych rywali.

Sukcesy i porażki wpisane są w każdy sport. Hokej na trawie i halowa odmiana stoją na wysokim poziomie nie tylko w kraju, ale i za granicą. A przede wszystkim jest to sport ludzi z wielką pasją. Warto im kibicować na światowym jak i ligowym poziomie.

Klaudyna Śniadecka

Fotogaleria autorstwa Joanny Hałaszyn

 

Dodaj komentarz