Gwiazdkowy Turniej Szachowy za nami


Ponad sto osób z terenu powiatu poznańskiego i nie tylko rywalizowało w Gwiazdkowym Turnieju Szachowym w Zakrzewie, którego organizatorem był Klub Sportowy Korona Zakrzewo, a patronem medialnym dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. W kategorii open zwyciężył Marek Zakrzewski z ASSz Lipno Stęszew, a wśród dzieci zwyciężył Kamil Kuczyński ze Szkółki Szachowej KS Korona Zakrzewo.

1_Gwiazdkowy Turniej Szachowy
Klub Korona Zakrzewo po raz kolejny zorganizował w podpoznańskim Zakrzewie, tym razem w OSP Zakrzewo, turniej szachowy dla miłośników tego sportu z powiatu poznańskiego oraz gości z regionu. W turnieju w kategorii dzieci do V kategorii szachowej rozgrywano 6 rund po 30 minut dla zawodnika, a w kategorii open 9 rund po 10 minut plus 4 sekundy bonusu za każde posunięcie. Sędzią pierwszego turnieju był kierownik i instruktor sekcji szachowej KS Korony Zakrzewo Damian Bartkowiak, a turnieju Open A Magdalena Judek.

Rywalizację otworzył wójt gminy Dopiewo Adrian Napierała wraz z prezesem KS Korony Zakrzewo Przemysławem Paczkowskim, dyrektorem Mondi Poznań (Dopiewo) Sebastianem Możdżeniem, prezesem OSP Zakrzewo – Wojciechem Dorna, sołtysem Zakrzewa Marianem Czekalskim i Moniką Koralewską prezesem „Sportu na Plus” z Suchego Lasu.

Klasyfikacja dzieci do V kategorii szachowej – turniej B:
1. Kamil Kuczyński (Szkółka KS KORONA Zakrzewo)
2. Piotr Uchman (Poznań)
3. Bartłomiej Nowak (Poznań)
4. Mateusz Kalinowski (UKS GCK Sękowo)
5.  Bartosz Wichłacz (AZS Poznań)

Klasyfikacja kategorii Open A (FIDE):
1. Marek Zakrzewski (ASSz Lipno Stęszew)
2. Tomasz Kempinski (KS Korona Zakrzewo)
3. Wojciech Olejarczyk (KS Korona Zakrzewo)
4. Tomasz Stróżyk (Poznań)
5. Mikołaj Nowak (UKS Smecz Konin)

Turniej odbył się dzięki wsparciu wielu podmiotów z gminy Dopiewo, a także ościennych gmin. Turnieje wsparli: Urząd Gminy w Dopiewie, Stowarzyszeni „Sport na Plus” z Suchego Lasu, Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewa, Wielkopolski Związek Szachowy, sponsor strategiczny: Mondi Poznań z Dopiewa, sponsorzy: „Animal Point”-sklep zoologiczny Dąbrówka, „Brokerzy 24 Centrum Nieruchomości” z Plewisk, „CCR Sport Sklepy i Serwisy Rowerowe” z Poznania, Księgarnia „Książkowy Raj” – Dąbrowa, Restauracja „Silva Rerum” z Dąbrówki, „Super Shop” z Dąbrówki, Poznania a także rodzice szachistów i zawodnicy sekcji szachowej „KS Korony Zakrzewo”.

Dodaj komentarz