Grzyb w domu – problem potrzebujący natychmiastowego działania


Wiele nieruchomości na terenie Poznania boryka się z problemem wilgoci. Taka sytuacja sprzyja rozwojowi grzyba, który jest niebezpieczny dla zdrowia i otaczających nas ścian. Jak się uporać z tym problemem?

Grzyb na ścianie w domu to duży problem. Niezależnie od stadium rozwoju ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Może powodować różne problemy, a u alergików bywa szczególnie niebezpieczny. Poza kwestiami naszego samopoczucia grzyb wpływa na estetykę wnętrza i strukturę murów. Występują naleciałości powierzchowne, które z powodzeniem usunie odpowiednia chemia, ale także takie zakorzenione głęboko. Oznacza to, że erozja wilgoci i w konsekwencji grzyba, jest tak duża, że naruszyła strukturę muru. W takiej sytuacji potrzebna będzie pomoc profesjonalistów.

Osuszanie budynków – Poznań

W stolicy wielkopolski wiele nieruchomości usytuowanych jest w pobliżu zbiorników wodnych, rzeki lub na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych. Wszystkie wymienione elementy mają wpływ na powstawanie grzyba. Wszystko zaczyna się od konstrukcji budynków. Starsze nieruchomości stawiano w zupełnie innej technologii z dostępnych na dany moment materiałów. Często są one porowate i nie posiadają żadnej ochrony przed wilgocią. W związku z tym zaciągają wodę w swoją strukturę i przenoszą ją coraz wyżej. Proces ten nazywany jest podciąganiem kapilarnym.

Najczęściej wilgoć zauważana jest na niższych kondygnacjach budynków. Niektóre stare piwnice wypełnione są charakterystycznym zapachem unoszącym się w powietrzu. Jest to skutek wykwitu grzyba, który się rozprzestrzenia. Wieloletnie nasiąkanie murów skutkuje przejściem wilgoci na wyższe kondygnacje. Często w takich sytuacjach struktura ścian jest naruszona, co może skutkować wieloma problemami, włączając w to zawalenie. Dlatego, jeśli tylko zauważymy wilgoć lub grzyba w naszym otoczeniu, to warto rozpocząć osuszanie ścian. Poznań ma swoich specjalistów, których znaleźć można na https://www.aquapol.pl/poznan/.

Skuteczne metody walki z wilgocią

System Aquapol to narzędzie bezinwazyjne, które nie wymaga zasilania energią elektryczną. Zasada jego działania w dużym skrócie polega na odwróceniu polaryzacji dipola wody. Oznacza to, że proces podciągania kapilarnego zostanie skierowany ku ziemi. Pozwala to m.in. na osuszenie ścian. Pozostawione same sobie po pewnym czasie, czasami kilku miesiącach, wrócą do swojej naturalnej wilgotności. Jest to również dobry czas na podjęcie dodatkowych prac naprawczych czy zabezpieczających. Izolacja pozioma skutecznie chroni przed zaciąganiem wilgoci. Cały proces po instalacji jest kontrolowany każdego roku przez pierwsze trzy lata. Wizyty mają na celu określenie skuteczności działania i ewentualne wprowadzenie poprawek. Z kolei 20-letnia gwarancja daje dużo czasu, aby odpocząć od problemu wilgoci i grzyba.

Grzyb w domu to duży problem, który ma realne przełożenie na zdrowie i kondycję ścian naszej nieruchomości. Skuteczne ignorowanie sprawy pogłębia problem i zamiast przeciwdziałać, musimy po prostu się leczyć. Dlatego w momencie pojawienia się wilgoci, warto od razu podjąć działania mające na celu wyeliminowanie wilgoci. W miejscach, gdzie istnieje ryzyko pojawienia się grzyba, dobrze jest działać profesjonalnie. Wówczas będziemy wolni od problemu, z którym walka bywa bardzo uciążliwa.

Dodaj komentarz