Gran Turismo Polonia 2018: ekskluzywny klub właścicieli supersamochodów wraca do Poznania


Początek lata w stolicy Wielkopolski tradycyjnie przyniesie falę gorących, motoryzacyjnych emocji. Stanie się tak za sprawą 12. edycji Gran Turismo Polonia – spotkania międzynarodowego klubu kierowców najszybszych i najdroższych samochodów świata. Jak co roku, pomiędzy 27 a 31 czerwca uczestnicy wydarzenia zatrzymają się w hotelu Andersia, by przez trzy dni na Torze Poznań trenować umiejętność prowadzenia swoich aut oraz zmierzyć się w walce o tytuł King of Gran Turismo. Wzorem ubiegłych lat, w sobotę, 30 czerwca, bramy toru zostaną otwarte dla publiczności.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku do Poznania przyjadą 144 nietuzinkowe samochody i jak zwykle, będzie to elita motoświata.

– Wieloletnie doświadczenie pokazało nam, że właśnie taka liczba jest optymalna, aby uczestnicy mogli w komfortowy sposób wykorzystać tor i dostępną infrastrukturę. Musieliśmy ograniczyć w związku z tym liczbę miejsc, bo chętnych zwykle mamy znacznie więcej. W 2018 lista startowa zapełniła się już z początkiem roku – mówi Peter Ternström, założyciel klubu Gran Turismo, organizator wydarzenia. Wśród samochodów, które pojawią się w stolicy wielkopolski znajdują się topowe modele takich marek jak Lamborghini, Ferrari, Porsche czy McLaren. Nie zabraknie jednak także innych, czasem niezwykle rzadkich bolidów. Wszystkie łączy jednak sportowy charakter i niebagatelna wartość – na czas Gran Turismo parking przy hotelu Andersia staje się jednym z najdroższych parkingów Europy. Ostateczną listę samochodów poznamy tuż przed samym wydarzeniem.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz