„Gramy dla Jasia” – Warta Poznań włączyła się w akcję zbiórki pieniędzy dla Jasia Woźniaka


Zaplanowany na sobotę, 9 listopada piłkarski turniej charytatywny dla 8-latków „Gramy dla Jasia” i towarzyszące mu licytacje to początek akcji Warty Poznań, która włączyła się w akcję niesienia pomocy Jasiowi Woźniakowi. Mały gracz zielonych walczy z guzem pnia mózgu.

Jaś Woźniak ma 6 lat. W ubiegłym sezonie był zawodnikiem w zespole z rocznika 2012 Akademii Warty Poznań. „Jasiek zawsze był okazem zdrowia. Mały sportowiec – trenował piłkę nożną, uwielbiał rower, basen. Nie sądziliśmy, że zostanie śmiertelnie chorym dzieckiem na oddziale onkologii, a my będziemy umierać ze strachu o jego życie…” – piszą rodzice chłopca.

Latem lekarze zdiagnozowali u Jasia guza pnia mózgu – w najgorszej i najbardziej złośliwej odmianie, jaka występuje u dzieci. Guz jest nieoperacyjny. Taka diagnoza jest jak wyrok śmierci. Ale mały Warciarz i jego rodzice nie poddali się. Chłopiec przeszedł radioterapię, po której kilkucentymetrowy wcześniej guz zmniejszył się. Następnym krokiem jest wdrożenie nowych metod leczenia, które w takich przypadkach stosuje się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Zurychu. Ich koszt jest jednak ogromny i przekracza 2 miliony zł! To kwota niewyobrażalna dla rodziny chłopca.

– Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie Jasia, nikt z nas ani przez chwilę nie zastanawiał się, czy mu pomóc. To był naturalny odruch, że trzeba zacząć działać – mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań. – Jasiu jest częścią naszej Zielonej Rodziny. Musimy mu pomóc: szybko i skutecznie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz