Grab nr 380 już rośnie w Swarzędzu!


W roku bieżącym Swarzędz świętuje jubileusz 380-lecia otrzymania praw miejskich. Wśród wielu rocznicowych wydarzeń wyróżnia się, zainaugurowana w połowie września roku minionego, akcja „380 drzew na 380-lecie Swarzędza”. W ramach tego przedsięwzięcia w różnych miejscach sadzone są długowieczne drzewa – na pamiątkę jubileuszu i ku zadowoleniu współczesnych mieszkańców. Jesienią pierwszych 10 drzew zostało zasadzonych przy parkingu u zbiegu ulic św. Marcina i Kosynierów. To graby pospolite odmiany kolumnowej (fastigiata), które mogą rosnąć nawet 150 lat.

– Mamy więc nadzieję, że doczekają 500-lecia Swarzędza – mówi burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Z kolei klony polne „Elsrijk” posadzone zostały w pasie drogowym ul. Staniewskiego. „Jubileuszowe” drzewa posadzone zostały także wzdłuż ul. Przybylskiego, w pobliżu  skate parku przy ul. Strzeleckiej, przy nowych placach zabaw na os. Czwartaków, w parku na ul. Piaski, przy Jeziorze Swarzędzkim od strony os. Kościuszkowców, na skwerze przy os. Cegielskiego, wzdłuż parkingu na ul. Tabaki, przy deptaku na os. Dąbrowszczaków, a także na terenach wiejskich.

4 kwietnia 2018 r., w roku jubileuszu Swarzędza, 380-te drzewo posadził burmistrz Marian Szkudlarek. Piękny grab nr 380, jeden z kilkunastu tego dnia, został posadzony przy ścieżce pieszo-rowerowej za obiektami Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. burmistrzowi Szkudlarkowi pomagali: jego zastępca, Grzegorz Taterka oraz Alicja Smelka, koordynatorka projektu z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Dodaj komentarz