Górny Taras Rataj – zmiany w organizacji ruchu


W związku z planowanym wdrożeniem kolejnego etapu prac przy przebudowie torowiska na Górnym Tarasie Rataj od 16 marca nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Bobrzańska/Chartowo i Wiatraczna/Żegrze.

Zmiana polegać będzie na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo-Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu ulegnie kształt wysp dla pieszych – zostaną one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu.

W związku z brakiem możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana zostanie jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdzających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona zostanie do jednego pasa, dozwolony będzie tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona zostanie do dwóch pasów, prawy służyć będzie do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy będzie wyłącznie lewoskrętem.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany zostanie na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze.

Jednocześnie od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Zegrze zostanie zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy kwietnia br.

Wszystkich uczestników ruchu proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Zmiany w komunikacji publicznej

W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze wprowadzone zostaną zmiany w transporcie publicznym.

Od 16 marca zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192. Nie zmienią się natomiast trasy linii nr 162 i 196 – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy.

Poniżej szczegółowy opis tras:

Linia nr 155

ZALASEWO PLANETARNA GIMNAZJUM -… – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Milczańska – Brneńska – Krzywoustego – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

Linia nr 166

ZIELINIEC -… – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

Linie nr 162 i 196

Trasa bez zmian – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

Linia nr 192

RONDO RATAJE -… – KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS -… – Krzywoustego – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

PIM, ZTM

Dodaj komentarz