Górnik vs. Lech: zrobić kolejny krok ku odbudowaniu zaufania


Lech Poznań w poprzednim starciu ligowym przeciwko Miedzi Legnica wreszcie zainkasował 3 punkty. Na ten moment kibice czekali bardzo długo, ale teraz jak zapewniają piłkarze ma być już tylko lepiej. Kolejorz dzisiaj w Zabrzu ma za zadanie udowodnić, że kryzys, który ciążył przez ponad miesiąc został zakończony. Spotkanie Lecha z Górnikiem zostało zaplanowane na godzinę 20.30.

Górnik, który po poprzednich rozgrywkach występował w europejskich rozgrywkach w obecnej chwili jest jednym z rozczarowań  sezonu. Zabrzanie nie potrafią zwyciężyć od 5 sierpnia, a w ligowej tabeli lechici uzyskali 2 razy większą liczbę punktów niż ich dzisiejsi rywale. W miniony wtorek zabrzanie rozgromili w Pucharze Polski Unię Hrubieszów aż 9:0. To zwycięstwo ma stać się dla nich motorem napędowym w ligowych zmaganiach.

– W lidze nie ma drużyn słabszych i gorszych, w każdym spotkaniu trzeba grać skoncentrowanym. Górnik Zabrze jest bardzo młodym i odważnym zespołem. To, że teraz grają gorzej, nic dla nas nie zmienia. Górnik będzie walczył o swoje, w końcu grają u siebie. Wraca po kontuzji Żurkowski i na pewno będą mocno walczyć o trzy punkty. Musimy zagrać swoje i pokazać swoją jakość – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Ivan Djurdjević.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz