Gmina Czerwonak rozdaje serca!


Dzięki wspólnej inicjatywie Klubu Kobiet Aktywnych, Koła Gospodyń Wiejskich w Promnicach oraz Gminnego Ośrodka Kultury Sokół, gmina Czerwonak dołączyła do projektu: „Serce od serca”, który polega na szyciu specjalnych poduszek w kształcie serca, wspierających rehabilitację pacjentów po mastektomii.

W Polsce projekt rozpoczął się we wrześniu i zatacza coraz szersze kręgi. Włączają się do niego instytucje, szkoły, lokalne grupy, pracownie krawieckie i osoby indywidualne. Niemal 10 województw ma już swoich koordynatorów, którzy razem z wolontariuszami szyją i przekazują poduszki w kształcie serc pacjentom po mastektomii.

Gmina Czerwonak włączyła się do tej akcji, organizując warsztaty szycia poduszek w klubie Iskra w Promnicach. 16 lutego ponad 40 osób, w tym także panów, spędziło kilka godzin przy maszynach do szycia, przygotowując 200 poduszek, które przekazane zostaną mieszkankom gminy Czerwonak oraz pacjentkom Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Patronat honorowy nad akcją objął starosta poznański Jan Grabkowski i wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz