GKS Tarnovia zagra z reprezentacją Polski U21


Czwartoligowy GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 23 marca zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z reprezentacją Polski U-21, którą prowadzi dobrze znany i lubiany w Wielkopolsce trener Czesław Michniewicz. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Jest to kolejna szansa dla młodzieży naszego klubu, która może się pokazać z pozytywnej strony wielu trenerom. Dzięki temu wydarzeniu sportowemu nazwa klubu GKS Tarnovia będzie znana w całej Polsce – mówi Aleksandra Łuszczak z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Podopieczni Zbigniewa Zakrzewskiego przygotowują się do rundy wiosennej IV ligi od początku stycznia. Pierwszy miesiąc miał głównie na celu przygotowanie zawodników pod kątem motorycznym i siłowym, a później rozpoczęły się treningi taktyczne na sztucznej nawierzchni. GKS ma już za sobą sparingi z zespołami: TPS Winogrady Poznań 3:1, ZAP Syrena Zbąszynek 4:1, Kotwica Kórnik 1:2 i KS Sokół Pniewy 3:2.

Natomiast sobotę GKS zmierzy się na stadionie w Baranowie z GKS Polonus. Początek spotkania o godz. 16:30, a wstęp jest bezpłatny. Pierwszy mecz o ligowe punkty piłkarze z Tarnowo Podgórnego rozegrają 17 marca na wyjeździe z Iskrą Szydłowo.

Przypomnijmy, że nowy sezon IV ligi wielkopolskiej grupa północna jest bardzo ważny, gdyż po jego zakończeniu dojdzie do połączenia grupy południowej i północnej w jedną klasę rozgrywkową. Wiąże się to ze spadkiem 9 drużyn z każdej z tych lig, a więc pewnych utrzymania w nowej czwartej lidze będzie jedynie 7 najlepszych zespołów z każdej z grup północnej oraz południowej.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Fot. Roger Gorączniak

 

Dodaj komentarz