GKS Dopiewo przygotowuje się do Ligi Międzyokręgowej


Spadkowicz z IV ligi zespół GKS Dopiewo w poniedziałek odbył swój pierwszy trening w okresie przygotowawczym przed startem nowo utworzonej Ligi Międzyokręgowej. – Trzeba się jak najszybciej odbudować, ustabilizować kadrowo i organizacyjnie, a następnie powalczyć o jak najszybszy powrót do IV ligi – mówi nowy trener zespołu Tomasz Chojnicki. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Trening z udziałem 29 zawodników rozpoczął się od oficjalnego przemówienia prezesa klubu Krystiana Grzegorzewicza, w którym to przedstawiony został nowy członek zarządu klubu Mariusz Grzegorzewicz (odpowiedzialny za sprawy organizacyjne związane z drużyną seniorów), nowy trener Tomasz Chojnicki, a także kierownik zespołu Michał Rosiński. Po części oficjalnej trener Chojnicki przeprowadził pierwszą jednostkę treningową opartą głównie o wstępne przygotowanie siłowe i koordynacyjne połączone z biegową pracą tlenową. W drugiej części treningu odbyła się gra na całym boisku, która była pierwszą możliwością do zobaczenia w akcji zawodników testowanych.

Na stadionie GOSiR Dopiewo można było zobaczyć nie tylko zawodników z kadry z poprzedniego sezonu, ale także wiele nowych twarzy. – Byli to piłkarze, którzy otrzymali propozycję zmiany barw klubowych w celu wzmocnienia składu oraz zawodnicy testowani, których trener Tomasz Chojnicki obserwował w ostatnich meczach ubiegłego sezonu. Ponadto w tym gronie znaleźli się piłkarze, którzy sami zgłosili akces przyłączenia się do naszej drużyny – mówi prezes klubu, Krystian Grzegorzewicz.

Kolejna jednostka treningowa zaplanowana jest na wtorek. – Do pierwszego meczu ligowego pozostanie pięć tygodni, co oznacza, że nie ma czasu do stracenia. Nie ma co owijać w bawełnę. Po spadku trzeba się jak najszybciej odbudować, ustabilizować kadrowo i organizacyjnie i powalczyć o jak najszybszy powrót do IV ligi. Myślę, że każdy w klubie zdaje sobie sprawę z tego, że Liga Międzyokręgowa to nie jest poziom rozgrywkowy, na którym GKS Dopiewo chciałby pozostać. W planie przygotowań znalazła się nawet jednostka treningowa, specjalnie poświęconą wyznaczeniu celów dla drużyny. Liczę, że zawodnicy wykażą się ambicją i wspólnie uda nam się zrealizować na boisku wszystkie założenia – mówi trener Chojnicki.

GKS Dopiewo pierwszy mecz ligowy rozegra na wyjeździe w weekend 11-12 sierpnia z Rawią Rawicz. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

POLECAMY MATERIAŁY:

Tomasz Chojnicki nowym trenerem GKS Dopiewo

Składy IV ligi i nowych Lig Międzyokręgowych zatwierdzone

Dodaj komentarz