Gęsina na imieninach Świętego Marcina (ZDJĘCIA)


Kolejna edycja akcji Gęsina na imieninach Świętego Marcina odbyła się 11 listopada w Poznaniu.

To niezwykle uroczyste i rodzinne święto – szczególnie tu w Poznaniu. 11 listopada na ulicach,
a szczególnie na św. Marcinie spotykają się rogalowe łasuchy i smakosze gęsiny. Tak było i w tym roku.
Mimo, że korowód św. Marcina ze względu na remont ulicy trochę zmienił trasę, to wiernych poznaniaków nie zabrakło! A jak było? Kolorowo i smacznie. Tradycyjnej gęsiny można było spróbować już na Placu Wolności, gdzie z ogromnej patelni serwowano przepyszne leczo z  gęsiny.

Główne uroczystości rozpoczęły się na Starym Rynku wraz z wybiciem godziny dwunastej. Ogłoszono wyniki konkursu na najlepsze potrawy z gęsiny. Ponadto wszyscy uczestnicy zasłużyli zdaniem jury na umieszczenie na swych lokalach prestiżowej nalepki „Gęsina na Imieninach” będącej gwarancją wysokiej, jakości potraw z gęsiny serwowanej w tym miejscu.

Gęsiny nie zabrakło również w kolorowym korowodzie świętomarcińskim który, mimo iż był krótki to zachwycał licznie przybyły poznaniaków. Tradycyjnie też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak otrzymał
pieczoną gęś, która w imieniu Ogólnopolskiego Cechu Rzeźników Wędliniarzy Kucharzy wręczył Hieronim Jurga. Prezydent osobiście częstował gęsiną mieszkańców miasta na stoisku Fundacji Barka.

Fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz