Gdzie warto zamieszkać z rodziną?


Wśród klientów na rynku nieruchomości dużą grupę niezmiennie stanowią pary i młode rodziny z dziećmi. Poszukując swojego mieszkania, warto pamiętać o takich walorach lokalizacji, które zapewnią wygodne i bezpieczne życie dla nas i rodziny.

Bez względu na to, na jakim etapie życia jesteśmy, miejsce, w którym żyjemy, stanowi priorytet. Czy z osiedla będzie blisko do centrum, czy obok jest pełne zaplecze handlowo-usługowe, a w otoczeniu przyroda – to czynniki, które należy przeanalizować, podejmując decyzję o zakupie nieruchomości. Znaczące mogą być również plan zagospodarowania terenu, czy wreszcie bezpieczeństwo samego osiedla. Pary, czy młode rodziny z dziećmi z pewnością zapytają dodatkowo o ciekawe atrakcje dla swoich pociech oraz placówki edukacyjne w pobliżu. Jakie zatem miejsce najlepiej wybrać dla rodziny?

Część mieszkańców stawia na wyprowadzkę z Poznania, by osiedlić się w gminach ościennych. Z drugiej strony, dużym zainteresowaniem niezmiennie cieszą się budynki wielorodzinne w granicach miasta, o interesującej architekturze i doskonałej lokalizacji. W stolicy Wielkopolski nowe inwestycje deweloperskie powstają na Wildzie, zielonym Dębcu, czy Jeżycach, a z każdej z tych dzielnic jest 4-5 km do ścisłego centrum. – Te dzielnice, odkrywane na nowo, stanowią dla rodzin interesującą alternatywę przedmieść. Klienci zwracają uwagę na to, by wszystko mieć pod ręką, a osiedle było bezpieczne mówi Roma Peczyńska, dyrektor e-marketingu w RED Development. Deweloper oddał już do użytku 2 budynki wielorodzinne z 263 mieszkaniami na osiedlu Red Park przy ul. 28 czerwca 1956 w Poznaniu. W trzecim znajdzie się 137 lokali, z loggiami, tarasami czy zielonymi ogródkami.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz