Gala Polskiej Mody – Finał 34. Konkursu o „Srebrną Pętelkę”


Dzisiaj Poznań stanie się polską stolicą mody. Wszystko za sprawą Polskiej Akademii Mody, która wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje Galę Polskiej Mody. Podczas tego wydarzenia odbędzie się Finał 34. Konkursu o „Srebrną Pętelkę”. Poznamy także laureatów „Złotej Pętelki” oraz Kreator Mody 2014.

 

Gala Polskiej Mody odbędzie się w ramach Targów Mody Poznań „Fashion Fair”. Od godziny 16.00 do 17.30, na wybiegu w Alei Lipowej MTP, będzie można podziwiać kolekcje znajdujące swoje źródło w najlepszych tradycjach i nowatorskich pomysłach mody europejskiej. Będą z nami obecne m.in. takie firmy jak Henri Lloyd, Semper, Aryton, Bialcon.

Gala składać się będzie z dwóch części – prezentacji finalistów 34. Konkursu o „Srebrną Pętelkę“ oraz prezentacji wyróżnionych w tym roku kolekcji firmowych. Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy w historii Konkursu Kapituła Akademii skorzystała z możliwości regulaminowej i przyznała „Srebrną Pętelkę“ spośród wszystkich biorących udział w ubiegłym konkursie.

„Srebrna Pętelka” to najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej modzie dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery. Z kolei „Złota Pętelka” przyznawana jest za szczególne osiągnięcia bądź za dorobek projektantom oraz producentom, również ludziom i firmom zasłużonym dla świata mody. Sprawia to, że jest największym i najbardziej pożądanym wyróżnieniem mody w Polsce. „Top Moda” to znak dobrej jakości i modnego wzornictwa oraz modnych marek („marka na topie”).

Rangę Gali podkreśla udział w jej organizacji takich partnerów jak: Międzynarodowe Targi Poznańskie, TV Wielkopolska, Salony Piaseccy, Nissan Polody, OSM Czarnków i Grande Mohito.

Zdjęcia z wczorajszej próby generalnej.

Fot.: Grande Mohito

 

Dodaj komentarz