Futbolowe derby Poznania!


Już w niedzielę, 15 października, o godz. 14 na poznańskim Golęcinie dwie poznańskie drużyny futbolu amerykańskiego będą rywalizowały w 6. kolejce Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego J-11. 

Do tej pory drużyny ze stolicy Wielkopolski pięciokrotnie stawały naprzeciwko siebie w juniorskich rozgrywkach futbolu amerykańskiego. Miało to jednak miejsce w PLFA J-8, czyli futbolu w wydaniu ośmioosobowym. W „jedenastkach”, czyli najbardziej zbliżonej lidze do rywalizacji na poziomie seniorskim, takiego pojedynku jeszcze nie było. Rok temu zawodnicy Kozłów – przez wzgląd na zbyt małą liczbą graczy – grali pod banderą Patriotów, którzy zdobyli wicemistrzostwo Polski. Teraz oba kluby były zdolne do wystawienia własnych, niezależnych sekcji.

To Kozły aktualnie liderują grupie zachodniej, a wynik meczu ostatniej kolejki, pomiędzy Patriotami Poznań i Angels Toruń (0:38), oznacza, że już nic nie jest w stanie zagrozić ich miejscu. Tym samym, po sukcesie w tegorocznej edycji ligi PLFA J-8 (wywalczone czwarte miejsce w Polsce), nadchodzi kolejny, na bardziej prestiżowym szczeblu dla sekcji juniorskich. Pierwsze miejsce oznacza bezpośredni awans do półfinałów i walkę o puchar mistrzowski. Ekipa prowadzona przez Damiana Łuca straciła w aktualnych rozgrywkach tylko dwa punkty, a więc możliwie najmniej w tej dyscyplinie sportu. Szczelna formacja defensywna podparta skuteczną i zbilansowaną formacją ataku okazały się nie do przebicia dla drużyn Bydgoszcz Archers oraz Angels Toruń (mecz z Cougars Szczecin został zaklasyfikowany jako walkower z powodu braku podejścia szczecińskiej drużyny do rozgrywek). W zespole wyróżnili się przede wszystkim Gunther Krotsch, Aleksander Borda, Maciej Kubicki, Antoni Idziak, Jakub Sowa, Wojciech Perz oraz Namba Diatta. Mimo wszystkich tych indywidualności największym atutem Kozłów jest kolektyw oraz samodyscyplina taktyczna, o czym, za każdym razem, stara się przypominać sztab trenerski.

Spotkanie będzie prestiżowe, gdyż dwa rywalizujące kluby, na boisku i poza nim, będą starały udowodnić sobie swoją przewagę.

Wielkie Derby Poznania w futbolu amerykańskim to dla nas wisienka na torcie, jeśli chodzi o nasze wszystkie rozgrywki w sezonie 2017. Jesteśmy świetnie do nich przygotowani i nic nie stanie nam na przeszkodzie żeby zwyciężyć w niedziele. Na chwilę obecną największy nacisk kładziemy na szkolenie u podstaw. Juniorzy i to coraz młodsi są u nas dobrem nadrzędnym. W oparciu o ich prawidłowy rozwój patrzymy w przyszłość naszej całej organizacji. W nadchodzącym spotkaniu udowodnimy kto na szkoleniu młodzieży w Poznaniu zna się najlepiej!  – zapowiada prezes Kozłów Poznań, Bartosz Wika.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz