Fotogaleria z wizyty gości z Białorusi w Wielkopolsce


Blisko 100-osobowa grupa nauczycieli i działaczy środowisk polonijnych oraz dzieci i młodzieży polskiej, mieszkających na stałe na terenie Białorusi w ramach programu „To co nas łączy – Polska” po raz czwarty odwiedziła Wielkopolskę. Zobacz fotogalerię Hieronima Dymalskiego z tego wydarzenia.

– Celem wizyty jest integracja i wymiana międzykulturowa nauczycieli i młodzieży polskiej, realizowana przez prezentację historii, tradycji i kultury Rzeczypospolitej oraz przedstawienie zasad funkcjonowania instytucji państwa i samorządu terytorialnego, jak też roli Polski w Europie. Goście, którzy odwiedzili Wielkopolskę, pochodzą z takich miejscowości, jak m.in.: Grodno, Lida, Nowogródek, Słonim, Szczuczyn, Wołkowysk i Repla – mówi Anna Parzyńska – Paschke z Urzędu MarszałkowskiegoWojewództwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Nauczyciele i działacze polonijni zakwaterowani są w internacie należącym do Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie. Program ich pobytu obejmuje m.in.: zajęcia integracyjne połączone z warsztatami i nauką języka polskiego, zajęcia muzyczno-taneczne, warsztaty z zakresu terapii zajęciowej, wspólne występy wokalne i koncerty. Ponadto goście zwiedzają atrakcje turystyczne i rekreacyjne Gniezna i Poznania, takie jak Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, skansen w Dziekanowicach czy sanktuarium w Licheniu.

Nieco inny charakter ma pobyt ponad 40 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 9 – 18 lat, która przebywa na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Żeglarskiego Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w Kiekrzu. W programie przewidziano zajęcia rekreacyjno-edukacyjne, w tym wycieczki, festiwale piosenek, gry terenowe oraz żeglowanie.

Dodaj komentarz