Forever Young Alphaville na Imieniny


Alphaville to gwiazda Imienin patronów Miasta Piotra i Pawła. Koncert w piątek o godz. 21. 00 w Strefie Kibica na Placu Wolności. To grupa, którą lubią zarówno starsi, jak i młodsi fani muzyki. Takie przeboje jak „Forever Young”, „Big in Japan” czy „Sounds Like a Melody” łączą pokolenia.

 

 

Niemiecka grupa już od trzydziestu lat bryluje na światowych scenach. Założony został przez trójkę przyjaciół z Munster, a nazwa to tytuł filmu science fiction Jean-Luca Godarda.

Alphaville tworzy muzykę z pogranicza rocka i popu, a jej znakiem rozpoznawczym są dźwięki syntezatorów, powracające coraz częściej w dzisiejszych echach różnych odmian jak na przykład indie rock. Największą popularnością zespół cieszył się w latach 80-tych XX wieku. Wielu krytyków uważa tę formację za głos ówczesnego pokolenia, a piosenkę „Forever Young” za jego hymn.

Upływ czasu nie dotyczy tej grupy. Ich piosenki nadal porywają publiczość w całej Europie.

th

 

Trackbacks for this post

  1. […] Piątek, 29 czerwca to Imieniny Miasta, Święto Patronów Piotra i Pawła. W tym roku obchody będą szczególne, bowiem trwa Euro 2012 i zamiast przemarszu korowodu przez miasto czeka nas zabawa w Strefie Kibica na Placu Wolności, a wieczorem koncert gwiazdy Alphaville. […]

Dodaj komentarz