„Footloose” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu – premiera już w sobotę (ZDJĘCIA)


Taniec może wyrażać emocje osobiste jak i przemian społecznych i mentalnych. Być świadectwem nowego podejścia do życia nie tylko na scenie, ale w naszej codzienności – udowadniają to kreacje artystów, którzy już w najbliższą sobotę (premiera) oraz w czwartek i piątek (przedstawienia przedpremierowe) wystąpią w musicalu „Footloose”.

Na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu zobaczymy sceny wykreowane przez Jerzego Jana Połońskiego (reżysera); podziwiać będziemy muzykę pod kierownictwem Jakuba Kraszewskiego a także choreografię w twórczej wizji Eweliny Adamskiej-Porczyk i scenografię oraz kostiumy, które zaprojektował Mariusz Napierała.

Dowiedzieliśmy się o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Teatru Muzycznego. Wziął w niej udział również Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta Poznania. Zwrócił uwagę na społeczny wymiar musicalu i koncepcję zamówienia w Teatrze Muzycznym dodatkowych spektakli dla młodzieży – wszystko w ramach programu „Poznań uzależniony od profilaktyki” dedykowanych młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Musical ma tutaj odgrywać rolę edukacyjną i inspirującą w przeciwdziałaniu nadużywania alkoholu i narkotyków. Twórcy musicalu zachęcali też, aby to co widzowie zobaczą na scenie, nie traktować tylko ideowo, ale bardzo praktycznie – współczesny „Footloose” ma być sposobem rozbudzenia świadomości o konieczności tworzenia szczerych międzyludzkich relacji jako sposobie przezwyciężania kryzysów osobistych i środowiskowych.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

Dominik Górny

Fot. Hieronim Dymalski i Radosław Lak

Dodaj komentarz