Florian Mayer „jedynką” Poznań Open 2018


Niemiec Florian Mayer będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem podczas tegorocznego challengera tenisowego ATP Poznań Open. W imprezie z pulą nagród 64 tys. euro weźmie udział także co najmniej trzech Polaków: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak oraz Michał Dembek. Turniej zostanie rozegrany tym razem w nowym terminie – od 3 do 10 czerwca, czyli w drugim tygodniu wielkoszlemowego French Open na kortach Rolanda Garrosa.

Najważniejszą tegoroczną zmianą będzie nowy termin. Organizatorzy zdecydowali się na pierwszy tydzień czerwca.

– Po kilku latach negocjacji z ATP udało nam się przenieść turniej na drugi tydzień Rolanda Garrosa. Liczymy, że poznaniacy przyjmą ten wybór z zadowoleniem i tłumnie pojawią się na kortach Parku Tenisowego Olimpia – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Poznań Open Krzysztof Jordan. Do tej pory Poznań Open odbywał się w połowie lipca. Teraz zatem odbędzie się ponad miesiąc wcześniej. – Po pierwsze, dzięki temu zyskaliśmy bardziej atrakcyjną listę startową. A po drugie,  zapraszamy tym razem przed wakacjami, podczas których wiele osób wyjeżdża z miasta. To powinno wpłynąć korzystnie na frekwencję – tłumaczył.

Na liście startowej w tym roku znajduje się wielu znanych tenisistów, którzy w swojej karierze osiągali dobre wyniki w uznanych turniejach.

– Po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy sytuację, że wszyscy zawodnicy z turnieju głównego znajdują się w gronie 200 najlepszych tenisistów w rankingu ATP. Ostatni zakwalifikowany jest na 186. pozycji, a chociażby rok temu ta granica była o sto miejsc niżej – opowiadał Jordan. – Przyjedzie chociażby Słowak Martin Klizan, który w przeszłości znajdował się na 24. pozycji w światowym rankingu. Towarzyszyć mu będzie wybitny kiedyś zawodnik, a obecnie trener – Dominik Hrbaty. Po raz kolejny w gronie faworytów do zwycięstwa będzie również Niemiec Florian Mayer, który będzie tym razem rozstawiony z „jedynką” – podkreślił dyrektor.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz