Fińskie elfy w szkołach, w Czerwonaku


W szkołach gminy Czerwonak trwa Tydzień Fiński. Z tej okazji do Czerwonaka wprost z Finlandii zawitały elfy, czyli najbliżsi współpracownicy Świętego Mikołaja.

Elfy odwiedziły uczniów wszystkich szkół na terenie naszej gminy. Ich wycieczka rozpoczęła się od Szkoły Podstawowej w Bolechowie, potem były Szkoła Podstawowa w Owińskach, Szkoła Podstawowa w Czerwonaku, Szkoła Podstawowa w Koziegłowach, a na zakończenie Szkoła Podstawowa w Kicinie.

Wszędzie na przybyszy z Finlandii czekali uczniowie, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali świąteczne ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne dla dzieci z Finlandii. Elfy również nie przybyły do szkół z pustymi rękoma. Miały worki i kosze wypchane słodyczami, które rozdawali wśród uczniów każdej ze szkół.

Już w niedzielę kolejna atrakcja dla najmłodszych mieszkańców gminy związana z Tygodniem Fińskim. W Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach zawita prawdziwy Święty Mikołaj, wprost z Rovaniemi. O godzinie 12:00 rozpocznie się spotkanie Świętego Mikołaja z uczniami i przedszkolakami. Ale już o 11:30 zapraszamy wszystkich mieszkańców na parking przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach na wspólne ubieranie choinki. O 12:45, już w towarzystwie prawdziwego Świętego Mikołaja, przyozdobiona choinka rozbłyśnie lampkami.

Dodaj komentarz