Filia Wydziału Komunikacji i Transportu powstanie w Czerwonaku


Kolejna, szósta filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego powstanie w Czerwonaku. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś Jan Grabkowski starosta poznański i  Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka.

– Obecnie w pomieszczeniach dworca w Czerwonaku, na 100 metrach kwadratowych, trwa remont. Filia ma szanse ruszyć na początku września. Dzięki temu mieszkańcy gminy, jak i okolicznych miejscowości, będą mogli na miejscu załatwić wszystkie swoje sprawy związane z rejestracją pojazdów – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

W ramach tworzenia filii powiat odpowiedzialny jest m.in. za zatrudnienie pracowników oraz ich przeszkolenie, a także przygotowanie tzw. systemu kolejkowego, który funkcjonuje przy ul. Jackowskiego jak i w pozostałych filiach.

– Zaproponowałem wójtowi wskazanie miejsca, gdzie można utworzyć taką filię. To będzie szósty „oddział” naszego Wydziału Komunikacji. Po raz kolejny pokazaliśmy, ze w ramach Metropolii Poznań potrafimy wspólnie działać a rzecz mieszkańców – dodaje Jan Grabkowski.

Po stronie gminy leżało nie tylko wskazanie pomieszczeń, ale także przeprowadzenie remontu. Ten już trwa od kilku miesięcy w zabytkowym  budynku dworca w Czerwonaku. Prace prowadzone są pod opieką konserwatora zabytków. Nadal znaczna część obiektu zachowa typową funkcję dworca kolejowego. Będzie poczekalnia z automatem biletowym oraz toalety. Wokół budynku zostały przygotowane miejsca parkingowe.

– Nasza gmina liczy ponad 27 tysięcy mieszkańców, którzy dziś muszą sprawy dotyczące na przykład rejestracji aut załatwiać w Poznaniu czy w Swarzędzu. Od września będą mogli to zrobić w swojej gminie – mówi Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka. – Jestem przekonany, że z tego udogodnienia skorzystają mieszkańcy okolicznych gmin, którzy od września będą klientami filii w Czerwonaku.

Obecnie Starostwo Powiatowe w Poznaniu, oprócz głównej siedziby Wydziału Komunikacji przy ulicy Jackowskiego w Poznaniu, ma filie w Stęszewie, Pobiedziskach, Murowanej Goślinie, Tarnowie Podgórnym i Swarzędzu.

Dodaj komentarz