FIA CEZ na Torze „Poznań” (ZDJĘCIA)


Od 9 do 11 czerwca na Torze „Poznań” w Przeźmierowie odbędą się: 6. i 7. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, 3. Runda Endurance Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, 3. i 4. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. Runda Wyścigowych Mistrzostw Polski ‑ Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe GT3CCCE, 3. Runda Wyścigowych Mistrzostw Polski KIA LOTOS RACE, 3. i 4. Runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL, 2. Runda Mistrzostw Polski Hour Race.

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii, którzy dość regularnie od lat przyjeżdżają na Tor „Poznań”: Na obiekcie w Przeźmierowie wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.
Interesująca jest sytuacja w KIA LOTOS RACE, w której kierowcy rywalizowali już dwukrotnie na torach w Niemczech i na Węgrzech. Po czterech wyścigach liderem jest Jan Antoszewski (265 pkt.), przed Kamilem Serafinem (249), Nikodemem Wierzbickim (244) i Damianem Litwinowiczem (241). Od lat w tej rywalizacji nie brakuje dużych emocji, bezpardonowej walki do samego końca sezonu, więc już w Przeźmierowie można spodziewać się kolejnej dawki adrenaliny.
Podobnie powinno być również w Porsche GT3 Cup, w której zawodnicy spotykali się w tym sezonie dwa razy na torach na Węgrzech oraz w Austrii.
Jak na razie polscy kierowcy rozegrali 1. i 2. Rundę Mistrzostw kraju (19-21 maja), a teraz m.in. będą mieli okazję zmierzyć się na torze z zagranicznymi rywalami.
Aktualne wyniki obecnego sezonu na stronie internetowej PZM: http://www.tomexwyniki.pl/WSMP2017.HTM

Aktualny harmonogram czasowy. http://www.aw.poznan.pl/imprezy2017/20170609-11cez/index.html

 LIVE TIMING: http://tor.aztv.pl/
Fot. Roger Gorączniak i materiały prasowe

Dodaj komentarz