Festiwal Fabuły – w tym roku online


Interesujące spotkania, debaty i wykłady, a także ogłoszenie laureatek Poznańskiej Nagrody Literackiej – to wszystko czeka na miłośników literatury w ramach Festiwalu Fabuły. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną wszystkie zaplanowane w tym roku wydarzenia odbędą się online. Festiwal rozpocznie się w najbliższy wtorek i potrwa do soboty, 21 listopada.

Festiwal Fabuły to wydarzenie poświęcone szeroko rozumianej prozie – nie tylko powieściom fabularnym, ale też esejom, biografiom, reportażom. Do Centrum Kultury Zamek zapraszani są autorzy najciekawszych i najważniejszych książek prozatorskich wydawanych w Polsce; przedstawicieli różnych poetyk, pokoleń oraz światopoglądów. Co więcej, literatura często staje się pretekstem do rozważań o przemianach społecznych, polityce czy problemach filozoficznych.

– Szukamy ważnych, nowych opowieści, bohaterek i bohaterów oraz języków, które poszerzają wyobraźnię i pozwalają lepiej się komunikować. Chcemy animować wielogłosową, pogłębioną dyskusję wokół literatury, a co za tym idzie także wokół naszej rzeczywistości, obyczajów, przemian społecznych i wydarzeń politycznych – tłumaczą organizatorzy wydarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz