FestFERIE – propozycje na ferie dla dzieci i rodziców od Teatru Muzycznego


4. KONCERT DLA RODZIN – piosenki z bajek pochodzących z repertuaru Teatru Muzycznego w wykonaniu solistów.

Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: sobota 16 stycznia.

5. SALON POEZJI – wyjątkowa odsłona Salonu Poezji, na żywo w wersji online, prosto z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Odbędzie się ona w ramach XXIV Dnia Judaizmu. Do udziału została zaproszona znakomita aktorka teatralna i filmowa Antonina Choroszy, która od 1991 roku związana jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. W programie zatytułowanym „Poezja pełna gorącego tu i teraz” znalazły się wiersze Agi Mishol, Laureatki Międzynarodowej Nagrody Poetyckiej im. Zbigniewa Herberta z 2019 roku. Program muzyczny przygotuje Marcin Baranowski, wiolonczelista orkiestry Teatru Muzycznego.

Bilety w cenie 6 zł można kupować na stronie live.bilety24.pl.

6. JAŚ LIS– bajka w odcinkach autorstwa Maliny Prześlugi-Delimaty czytana przez Radosława Elisa, aktora Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

7. KSIĘGA DŻUNGLI– zapis spektaklu w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem, zwierzęcej społeczności. Powieść Rudyarda Kiplinga zaliczana jest do klasyki literatury i została ujęta w poczet obowiązujących lektur szkolnych. Uwspółcześniona adaptacja potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami, jakie stwarza zderzenie się świata dziecięcego ze światem „dorosłych”. Wśród wielu barwnych postaci najmłodsi widzowie mogą zobaczyć: czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa, szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana.

Emisja na kanale YouTube Teatru Muzycznego: niedziela 17 stycznia.

Akcji pt. „FestFERIE” towarzyszyć będzie projekt edukacyjny skierowany do różnych grup wiekowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.teatr-muzyczny.pl oraz na FB i Instagramie Teatru.

Fot. M. Kordula

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz