ENEA zaprasza na koncert z udziałem osób niesłyszących


Wyjątkowy muzyczny wieczór z udziałem osób niesłyszących rozpocznie się 14 listopada o godz. 19.00. Koncert podsumowuje dwumiesięczny projekt „5 zmysłów. Pauza”. Na wydarzenie zaprasza mecenas projektu ENEA S.A.

muzykazmysl1

Na scenie Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pojawi się Orkiestra Kameralna Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Muzycy podejmą próbę „pokazania muzyki”, ale bohaterami wieczoru będą osoby niesłyszące, współwykonujące jeden z utworów muzycznych.

To pierwsze w Polsce wydarzenie tego typu, efekt wspólnych warsztatów muzycznych, prowadzonych przez Orkiestrę „Amadeus”. Niespodzianką wieczoru będzie również występ ukraińskiej artystki Tetiany Galitsyna, która przez piaskowe animacje będzie interpretowała muzykę wykonywaną przez orkiestrę.

„5 zmysłów. Pauza” to muzyczny projekt kulturalno-edukacyjny, w ramach którego od 15 września w Poznaniu organizowane były wydarzenia dla dzieci i dorosłych, osób niesłyszących, m.in. warsztaty instrumentalne, wokalne, gry na instrumentach etnicznych, warsztaty języka migowego.

Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu z powodu niepełnosprawności, aktywizacja środowiska osób z dysfunkcją słuchu i promowanie postaw zaangażowanego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

Dodaj komentarz