Enea Energetyk Poznań wygrywa Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorów


W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów.  Zwycięstwem juniorów Enea Energetyk Poznań zakończył się Finał Mistrzostw Wielkopolski, który rozgrywany był w Pile.

Pierwszy dzień zmagań przyniósł nam cztery spotkania, które wyłoniły ekipy walczące o niedzielne złoto: Enea Energetyk Poznań oraz UKS SMS Joker Piła oraz teamy, które zagrają o brąz: KPS Progress Września – KKS Astra Krotoszyn. W drugim dniu po bardzo zaciętym spotkaniu KKS Astra Krotoszyn uległa KPS Progress Września 2:3 i tym samym siatkarze z Wrześni zdobyli brązowe medale. Natomiast spotkanie finałowe pomiędzy Enea Energetyk Poznań i UKS SMS Joker Piła rozgrywane było pod dyktando poznaniaków, którzy szybko wygrali 3:0.

– Bardzo się cieszę że zdobyliśmy złote medale w województwie, ciężko pracujemy i chłopcy najzwyczajniej zasłużyli na to. Zaznaczam jednak, że jest to przystanek w naszym celu jaki sobie założyliśmy.  Czekamy teraz na losowanie Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów. Tam zacznie się poważne granie – powiedział zadowolony trener Enea Energetyka Poznań, Michał Dębiec.

Bardzo dobra gra siatkarzy Energetyka  została zauważona przez organizatorów i komisarza zawodów, gdyż aż czterech poznaniaków zostało wyróżnionych nagrodami indywidualnymi: Szymon Krzyżkowiak (najlepszy blokujący), Gracjan Nawrot (najlepszy przyjmujący), Krzysztof Grodziski (najlepszy rozgrywający) i Filip Kaczmarek (MVP Mistrzostw WZPS).

Wyniki spotkań Finału Mistrzostw Wielkopolskiego ZPS:
UKS SMS Joker Piła – KPS Progress Września 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)
KKS Astra Krotoszyn – Enea Energetyk Poznań 0:3 (13:25, 18:25, 7:25)
KPS Progress Września – Enea Energetyk Poznań 0:3 (18:25, 13:25, 15:25)
UKS SMS Joker Piła – KKS Astra Krotoszyn 3:0 (25:18, 25:1, 25:13)
KKS Astra Krotoszyn – KPS Progress Września 2:3 (25:16, 17:25, 22:25, 25:17, 13:15)
Enea Energetyk Poznań – UKS SMS Joker Piła 3:0 (25:18, 25:13, 25:15)

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

 

Dodaj komentarz