Enea AZS Poznań wzmacnia skład Janae Weazy Smith


Występująca na pozycji silnej skrzydłowej lub centra Janae Weazy Smith została nową koszykarką Enea AZS Poznań. Mierząca 188 cm zawodniczka występowała w takich klubach jak Panathinaikos Ateny czy MBK Ruzomberok. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

– Podjęliśmy decyzję o zmianie zawodniczki na pozycji centra ze względów sportowych. Sidney prezentowała się przyzwoicie, ale nie była na tle młodych polskich zawodniczek zdecydowanie lepsza. Stąd nastąpiła zmiana, potrzebujemy na tej pozycji zawodnika, który poniesie nasz zespół do zwycięstw. Mam nadzieje, że Janae Smith nam w tym bardzo mocno pomoże. Dużym jej atutem jest doświadczenie z gry w Europie: w Grecji, Izraelu, na Słowacji  – powiedział dyrektor sportowy Enea AZS Poznań, Łukasz Zarzycki.

Przypomnijmy, że Enea AZS Poznań w sobotę, 18 listopada będzie podejmowała we własnej hali PGE MKK Siedlce. Spotkanie rozpocznie się w Hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo o godz. 18:15.

Dodaj komentarz