Enea AZS Poznań przegrała z Arką Gdynia (ZDJĘCIA)

Enea AZS Poznań rozegrała ostatni mecz przed własnymi kibicami. W XXI kolejce EBLK podejmowała Arkę Gdynia, zespół, który w lidze nie odniósł żadnej porażki. Ekipa z czołówki tabeli przedłużyła swoją zwycięską passę i pewnie pokonała gospodynie 107:77. Patronat nad Enea AZS Poznań sprawuje Nasz Głos Poznański. Zobacz zdjęcia na końcu artykułu.

Poznanianki rozpoczęły spotkanie bardzo niepewnie, oddając inicjatywę przyjezdnym. Co prawda,  zdobyły kosza w pierwszej minucie meczu, jednak przez kolejne5 minut nie mogły znaleźć drogi do kosza i przegrywały już 2:22. Zapowiadał się pogrom akademiczek. Na szczęście gospodynie za sprawą Parzeńskiej, Pawlak i dobrze grającej w tym spotkaniu Lilianny Banaszak dorzuciły kilka punktów w końcówce pierwszej kwarty i obyło się bez blamażu. Pierwsza część spotkania skończyła się wynikiem 10:29.