Elvir Koljić wypożyczony do Lecha Poznań


Elvir Koljić został w poniedziałek nowym piłkarzem Lecha Poznań. Bośniak został wypożyczony na pięć miesięcy z FK Krupa. Poznaniacy mają opcję wykupu zawodnika po zakończeniu sezonu.

22-latek jest wychowankiem klubu NK Klujc. Później grał m.in. w Boracu Banja Luce, a w styczniu 2016 roku trafił z tego klubu do FK Krupa. W Premijer Lidze rozegrał 70 meczów, w których zdobył 21 bramek i cztery asysty. W obecnym sezonie zagrał w osiemnastu spotkaniach, w których zdobył 11 bramek. Dobra forma w rundzie jesiennej poskutkowała powołaniem do reprezentacji Bośnii i Hercegowiny, w której piłkarz zadebiutował 29 stycznia 2018 roku.

Celem Koljicia na najbliższe tygodnie jest włączenie się do rywalizacji o miejsce w składzie Kolejorza. – To zupełnie inny typ piłkarza od Christiana Gytkjaera i Oleksyia Khoblenko, których mamy w kadrze. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest wysokim graczem, który jest silny i bardzo dobrze zbudowany. Swoje warunki fizyczne wykorzystuje w grze głową, która jest jego dużym atutem – zaznacza wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Cd. na str. 2

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz