Elektryczny Solaris na testach w Poznaniu


Po Poznaniu testowo jeździ autobus elektryczny Solaris Urbino 12. Do lutego przyszłego roku takie pojazdy będą już wozić pasażerów regularnie, ponieważ dostarczone zostaną 21 ekologicznych autobusów.

We wrześniu 2017 roku testy w poznańskim MPK przechodził przegubowy Solaris Urbino 18 electric. Z kolei w kwietniu na liniach 163 i 190 testowany było elektryczny autobus eCitaro marki Mercedes. Teraz firma Solaris Bus & Coach przekazała Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric na dwutygodniowe testy. Również ten kursował będzie na trasie linii 163 i 190. To kolejny etap przygotowań MPK Poznań do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty.

W rozstrzygniętym w 2018 roku przetargu na dostawę 21 autobusów elektrycznych do Poznania najlepszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach S.A. Przed rozpoczęciem dostaw w ramach tego kontraktu, które planowane są na koniec bieżącego roku, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu rozpoczęło dwutygodniowe testy elektrycznego pojazdu Solaris Urbino 12 electric. Ich celem jest zebranie przez przewoźnika dodatkowych doświadczeń, które umożliwią najefektywniejsze wykorzystanie floty bateryjnych autobusów.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz