EKSPERT FIRMY KREISEL RADZI: Płytka na płytkę? Tylko kleje EXPERT – eksperci od trudnych podłoży


Przy pracach glazurniczych, przychodzi się nam często zmierzyć z układaniem płytek na podłożach, które mogą stwarzać zaprawom klejącym pogorszone warunki przyczepności np. stare płytki ceramiczne, ogrzewanie podłogowe. Także miejsca w których należy przykleić okładziny ceramiczne stawiają wysokie wymagania zaprawom klejącym, są to tarasy, balkony, baseny, ale także sauny, kominki. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest linia produktów firmy KREISEL – EXPERT, a są to: EXPERT 1 – MROZOODPORNY KLEJ DO PŁYTEK, EXPERT 2 – ELASTYCZNY KLEJ DO GRESU, EXPERT 3 – ODKSZTAŁCALNY KLEJ DO PŁYTEK, EXPERT 4 – WYSOKO ODKSZTAŁCALNY KLEJ DO PŁYTEK.

expert 3

Stare płytki to praktycznie nienasiąkliwa i gładka powierzchnia, dlatego układając na nich nowe płytki musimy użyć odpowiedniej zaprawy klejącej. Zalecanymi do klejenia „płytka na płytkę” są zaprawy o zwiększonej elastyczności i dużej przyczepności do podłoża takie jak: EXPERT 3 – klej odkształcalny klasy C2TE S1, EXPERT 4 – klej wysoko odkształcalny klasy C2TE S2! Kleje te to specjalistyczne wyroby, adresowane do wszystkich profesjonalistów glazurników, wymagających od wyrobów nieprzeciętnych właściwości. Klej EXPERT 4 jest biały, idealny do przyklejania płytek z kamienia naturalnego, takich jak marmur, piaskowiec, trawertyn czy granit. Zastosowane surowce ograniczają możliwość przebarwień płytek kamiennych.

W przypadku starych płytek ceramicznych ich powierzchnię należy oczyścić i zagruntować gruntem z kruszywem kwarcowym (piaskiem), który spowoduje, że klej nie będzie się ślizgać po powierzchni płytki. Można do tego użyć gruntu pod tynki cienkowarstwowe np. TYNKOLIT firmy KREISEL. Kolejne prace można prowadzić po wyschnięciu gruntu. Zamiast gruntu możemy powierzchnię płytek przeszpachlować klejem. Gdy potrzebujemy dodatkowo uszczelnić powierzchnię płytek zaleca się po wcześniej opisanych czynnościach położyć w minimum 2 warstwach uszczelnienie np. folię w płynie FOLBIT 800.

expert 4

Kleje EXPERT znajdą zastosowanie także w trudnych miejscach, gdzie naprężenia termiczne, oddziaływanie środowiska zewnętrznego jest szczególnie duże. Tak jest na balkonach, tarasach, basenach, saunach. W miejscach tych amplitudy temperatur powodują duże odkształcenia podłoża oraz płytek. Zastosowany klej musi przenieść te oddziaływania i zachować przyczepność przez cały okres użytkowania. Dodatkowym obciążeniem jest działanie wody. W miejscach tych także sprawdzają się kleje EXPERT.

Bartosz Polaczyk

Product Manager KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.

LOGO KREISEL

KREISEL Technika Budowlana sp. z o.o.

tel. +48 61 846 79 00, fax +48 61 846 79 09

www.kreisel.pl

 

Dodaj komentarz