EKSPERT FIRMY KREISEL RADZI: Najtwardszy zawodnik z drużyny: tynk gipsowy twardy 651T


Tynki gipsowe to jedne z najbardziej popularnych wyrobów do wykańczania ścian wewnątrz budynków. Cechuje je przede wszystkim łatwość wykonania, uzyskania gładkiej powierzchni.

Kreisel-651T TYNK GIPSOWY TWARDY (1)

Tradycyjne tynki gipsowe nie wykazują dużej twardości, są łatwe do zarysowania, co bardzo często zniechęca potencjalnych inwestorów na wykorzystanie tego typu materiałów. Pozbawiony tej wady jest produkt gipsowy firmy KREISEL TYNK 651T, czyli TWARDY. Tynk ten wykazuje kilkukrotnie większą twardość niż tynk 651L (tynk gipsowy lekki). W parze z twardością idą także wytrzymałości mechaniczne, które są zdecydowanie większe niż w zwykłych tynkach gipsowych.

Tam, gdzie wymagania są najwyższe:

• do stosowania w miejscach o dużym zagrożeniu uszkodzeniem mechanicznym np.: klatki schodowe, korytarze, pomieszczenia gospodarcze, itp.

• idealny do budynków użyteczności publicznej np. do szkół, przedszkoli, urzędów, galerii handlowych.

• nadaje się na odpowiednio przygotowane ściany i stropy wykonane z betonu zwykłego i komórkowego, cegieł i pustaków ceramicznych, bloczków i cegieł wapienno-piaskowych (silikatowych),

• na ogrzewanie ścienne.

Bez spękań, bez uszkodzeń….

• jednowarstwowy – nie wymaga dodatkowej obróbki gładzią, co znacznie przyspiesza proces technologiczny

• elastyczny – nie ma przypadków powstawania pęknięć, zarysowań, które są częste przy nieodpowiedniej obróbce tynków cementowo-wapiennych

• stwarza przyjemny mikroklimat poprzez wchłanianie nadmiaru wilgoci bądź jej oddawanie, gdy wilgotność powietrza się obniża.

– ze względu na swoje właściwości tynk 651T ma wytrzymałości porównywalne z tynkami cementowymi kategorii CSIV (najwyższa kategoria wytrzymałości tynków cementowo-wapiennych).

Bartosz Polaczyk
Product Manager KREISEL Technika Budowlana Sp. z o.o.

LOGO KREISEL

KREISEL Technika Budowlana sp. z o.o.

tel. +48 61 846 79 00, fax +48 61 846 79 09

www.kreisel.pl

 

Dodaj komentarz