Dziesiątki tysięcy gości na MTP (ZDJĘCIA)


Rozpoczyna się Poznań Game Arena – największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które w ubiegłym roku odwiedziło ponad  70 tys. gości. W sobotę (7 października) wystartuje natomiast Rodzinny Weekend na targach, który łączy w sobie trzy wydarzenia – Happy Baby, Hobby oraz Aqua&ZOO. Zdjęcia z PGA poniżej.

 

Polecamy udział w najważniejszych punktach programu targów:

  • Otwarcie targów Poznań Game Arena  – 6 października (piątek), godz. 12.00 na scenie TWITCH, pawilon 6A
  • Game Industry Conference 2017 – start 6 października, godz. 13:00, pawilon 15

Game Industry Conference 2017 to największa w Polsce konferencja dotycząca tworzenia gier. W sobotę prelekcje rozpoczną się o godzinie 10.00, natomiast w niedzielę o 11.00. Oprócz paneli dyskusyjnych GIC to także targi pracy GeekCareers.

  • Podpisanie przez organizacje branżowe deklaracji związanych z inicjatywami legislacyjnymi dotyczącymi branży gier – 6 października (piątek) godz. 16:00, w pawilonie 15 (pawilon Game Industry Conference), sala 0.A (poziom 0). 

Już jutro, podczas Poznań Game Arena oraz Game Industry Conference dojdzie do podpisania wspólnej deklaracji przez organizacje branżowe z krajów naszego regionu. Deklaracja dotyczy zacieśnienia współpracy, w tym prowadzenie stałej dyskusji i w miarę możliwości zajmowania wspólnego stanowiska w sprawach związanych z inicjatywami legislacyjnymi dotyczącymi branży gier, szczególnie na poziomie Unii Europejskiej. Deklaracja zostanie podpisana przez przedstawicieli fundacji Indie Games Polska oraz organizacji branżowych z Czech, Węgier, Słowacji, Chorwacji, Mołdawii. Inicjatywa jest otwarta na kolejne organizacje z całej Europy.  W uroczystości podpisania deklaracji weźmie udział Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Paweł Lewandowski.  

  • Finał Cosplay Arena – 8 października godz. 12:00 na scenie TWITCH, pawilon 6A

Cosplay łączy tworzenie przebrań oraz odrywanie ról postaci z gier. Podczas PGA&MODECOM Cosplay Show 2017 zaprezentuje się 30 profesjonalnych cosplayerów, którzy powalczą o nagrody.

  • Finał Mistrzostw Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych – 8 października godz. 13:30 – 14:30, pawilon 3

Na torze o wymiarach 30 na 18 metrów już po raz dziewiąty odbędą się Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych w skali 1:10. Oprócz tego fani motoryzacji będą mogli zobaczyć model KIA Ceed uczestniczący w wyścigach Kia Motors Race.

 

Dodaj komentarz