Dzień wolny od emocji! (Galeria)


W niedzielę poznaliśmy ostatniego półfinalistę. Są nimi Włosi. Anglicy nie odpędzili złych mocy i wciąż półfinał wielkiej imprezy jest dla nich tylko marzeniem. Ale to nie jedyne podtrzymanie tradycji. Włosi, by awansować do półfinału potrzebują dogrywki, a nawet rzutów karnych. Szkoda tylko, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem, bo to pierwszy taki rezultat w Euro 2012. Poniedziałek można planować bez piłki. Czy prawdziwi fani poradzą sobie z tym?

 

 

Strefa Kibica:

Dzisiaj tylko muzycznie:
16:30 Ziemianie czyli niewielka reprezentacja umuzykalnionych mieszkańców naszej planety.

Muzyczny skrót myślowy, czyli elektroniczno-gitarowe zabawy dzwiękowe.

 

18:00 Voltage Betty

To warszawska formacja, grająca muzyke z porganicza indie i stoner rocka. Tworzy go czterech muzykow mających doswiadczenie także w innych zespołąch. W repertuarze Voltage ma swoje utwory, ale koncertowo wykonują zawsze dwa zaskakujące covery

 

19:10 Luxtorpeda

Pomysłodawcą i założycielem Luxtoprpedy był gitarzysta i wokalista Robert „Litza” Friedrich – postać doskonale znana na polskiej scenie rockowej. Muzyk zasłynął jako członek zespołów Turbo, Acid Drinker, Flapjack, Kazik na Żywo czy 2Tm2,3.

 

20:45  Hurt

Wrocławska formacja muzyczna o zdecydowanie rockowym zacięciu, zaskakująco łącząca różne style. Pierwszym ważnym koncertem był dla grupy udział w „Przystanku Woodstock 1995” zorganizowanym przez Jurka Owsiaka i WOŚP. W 1997 roku ich piosenka „Serki Dietetyczne” znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Autoportret z Kochanką” Radosława Piwowarskiego. Na najnowszej płycie Hurtu gościnnie zaśpiewali: Kuba Kawalec (Happysad) , Czesław Mozil wraz z zespołem „Czesław śpiewa” czy Sidney Polak.

 

22:30 Coma

Nazwa zespołu to zupełnie przypadkowe słowo, zadecydował o niej rzut monetą.
Muzycy musieli wybrać nazwę zespołu, ponieważ byli umówieni na wywiad. Zespół ma na koncie 5 Fryderyków, otrzymanych w najbardziej prestiżowych kategoriach – Album Roku, Zespół Roku czy Wokalista Roku.Wydali cztery polskie albumy I jeden anglojęzyczny „Excess”.

 

Jak minął siedemnasty dzień:

Strefę Kibica w niedzielę opanowały zespoły młodzieżowe. Obok grupy tanecznej Fart, swoją obecność zaznaczył przede wszystkim Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 z Poznania, którego przedstawiciele wchodzili na scenę kilka razy.

To co w niedzielę przyciągnęło szczególną uwagę, to zespoły występujące w ramach Kids Folk Fun 2012, czyli III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego. W Strefie Kibica tańce ludowe ze swoich krajów zaprezentowali młodzi artyści m.in. z Polski, Ukrainy i Malezji.

Potem zagrała kapela Blues Drawers. Ale prawdziwą gwiazdą z półtorej godzinnym koncertem był zespół Elektryczne Gitary. Zapowiedział go Prezydent Poznania Ryszard Grobelny, który wcześniej podziękował mieszkańcom okolic Placu Wolności za wyrozumiałość, cierpliwość i gościnność. To z okazji Dnia Sąsiada, jaki w niedzielę ogłoszono w Strefie. Kuba Sienkiewicz wraz z zespołem zagrał swoje największe przeboje rozgrzewając publiczność, która jak na wielkim parkiecie tańczyła, śmiała się i bawiła. Wszystkich rozśmieszyłł Sienkiewicz, kiedy pod koniec koncertu zapowiedział piosenkę piłkarską. Zapanowała konsternacja. Fani Elektrycznych Gitar szybko przebiegli w myślach przez utwory zespołu i nie mogli sobie przypomnieć o jaki kawałek chodzi. Po chwili z głośników popłynęły wszytskim znane słowa przeboju, może w nieco nostalgicznm nastroju:

to już jest koniec nie ma już nic,
jesteśmy wolni możemy iść,
to już jest koniec możemy iść,
jesteśmy wolni bo nie ma już nic,

Czyż słowa tej piosenki nie mogły być napisane dla kibiców po meczu z Czechami!

Roztańczony zakończył mecz Włoch i Anglii. Po 120 minutach walki i karnych, w ostatnim meczu ćwierćfinałowym UEFA EURO 2012. Włosi pokonali Anglików 4:2.

 

Juliusz Podolski, express Dziennikarska Agencja Usługowa

Fot. J. Podolski

 

 

 

Dodaj komentarz