Dzień Kreatywności w Suchym Lesie


Galeria Sucholeska oraz XX LO z Poznania zaprasza w niedzielę na pokaz eksperymentów w ramach projektu edukacyjnego Mikro w Makro, warsztaty z charakteryzacji, mini koncertowanie, wierszowanie dla dzieci, konkurs rysunkowy i wiele innych atrakcji. Wstęp wolny. Start o godz. 12.00 na I piętrze.

galeria

Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do poznania tajników wiedzy chemicznej, sekretów wykonania makijażu teatralnego, posłuchania młodzieżowych przebojów czy też wierszy znanych poetów w nowoczesnym wydaniu.

W wybranych eksperymentach będzie mógł wziąć udział każdy, a podczas występów śpiewaków będzie możliwość zrobienia sobie własnej grzechotki. Warunkiem jest przyniesienie na własny użytek małej (0,5L) butelki plastikowej!. Przygotowano także konkurs rysunkowy z ciekawymi nagrodami oraz szereg innych atrakcji.

W czasie występów sklepy w galerii przygotowały atrakcyjne promocje dla najmłodszych Klientów.

Harmonogram DNIA KREATYWNOŚCI
12:00 – 13:00 POKAZ EKSPERYMENTÓW – w programie min. „Jak napompować balonik”, „Chemiczna gaśnica”, „Pojawiający się atrament”, „Kolorowe butelki”, „Czarodziejski Kieliszek”, „Dlaczego robaki chodzą po wodzie, a ja nie mogę”, „Dlaczego Pieprz ucieka przed mydłem”, „Chromatografia bibułowa”, „Sympatyczny atrament”, „Pasta dla Słonia”.
13:30 –14:30 WARSZTATY Z CHARAKTERYZACJI – makijaż teatralny, charakteryzatorki będę opowiadać o tym jak zrobić makijaż teatralny i demonstrować na chętnych jego wykonanie.
13:30 – 16:00 KONKURS RYSUNKOWY – „ MAŁY WYNALAZCA” , każdy chętny będzie mógł narysować rzecz, która jego zdaniem w przyszłości mogłaby ułatwić życie mieszkańcom Naszej Planety.
14:30 –15:00 MINI KONCERTOWANIE – występ czwórki uczniów grających na gitarach i śpiewających, repertuar dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, wspólne przygotowanie grzechotek.
15:00 – 15:30 WIERSZOWANIE DLA DZIECI- grupa uczniów z klasy teatralnej przedstawi kilkanaście utworów literackich Brzechwy, Gałczyńskiego i Tuwima. Recytacja będzie połączona z wspólną zabawą.
16:00 –17:00 POKAZ EKSPERYMENTÓW – powtórka z godz. 12:00

1 komentarz

  1. anka pisze:

    Super, na pewno się pojawimy z córeczką!

Dodaj komentarz