Dziecko bliżej domu


Dla młodej rodziny poszukującej swojego pierwszego mieszkania istotne jest wiele czynników. Oprócz ceny czy dogodnej lokalizacji rodzice biorą również pod uwagę bezpieczeństwo, spokój, a coraz częściej zwracają uwagę na obecność placu zabaw. Im bliżej domu, tym lepiej.

Dziecko_bliżej_domu_2

Dziecko_bliżej_domu

Wiosenna aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. To dobry czas na spacery z całą rodziną, ale również zabawę najmłodszych na dworze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Budowanie placów zabaw w pobliżu inwestycji deweloperskiej jest dziś standardem. I choć nie regulują tego przepisy, inwestorzy nie chcą zostawać w tyle za konkurencją i nawet na niewielkich powierzchniach starają się zorganizować wydzielone miejsce do zabawy dla najmłodszych. Jak się okazuje istnieje szereg norm i warunków, które musi spełniać plac zabaw.

– Rodzice przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa dziecka, plac zabaw musi je zapewniać. Jest to bardzo ważny element małej architektury, który zaprojektujemy z dużą dbałością o każdy szczegół – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Niektóre inwestycje są położone bezpośrednio przy przedszkolach, to również wpływa na bezpieczeństwo malucha.

Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej znajduje się nieopodal przedszkola z przestronnym, dużym placem zabaw, to duża wygoda dla rodziców – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Sąsiedzka integracja

Miejsce dedykowane dzieciom pełni też inną ważną funkcję – integracyjną. Młodzi rodzice spędzają tu ze swoimi pociechami sporo czasu, jest to dobra okazja, aby poznać sąsiadów.

Na dziedzińcu naszej inwestycji powstanie plac zabaw. Mała architektura została zaaranżowana z myślą o wszystkich mieszkańcach, wokół tego miejsca postawimy ławki, które będą pretekstem do miłych spotkań z nowymi sąsiadami – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. W centrum miasta, gdzie działki budowlane są często dużo mniejsze niż na obrzeżach, nie zawsze udaje się wydzielić takie miejsce. Wówczas nawet niewielki skwer jest cenny dla mieszkańców.

– Zdajemy sobie sprawę, że dla młodych rodzin, które posiadają lub planują dzieci ważne jest miejsce do zabawy. Głównie z myślą o tych mieszkańcach powstały dwa place zabaw. Zauważamy, że często bywają tu również dziadkowie z wnuczętami, takie miejsca integrują mieszkańców całej inwestycji – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Ekskluzywne place zabaw

Wybrani deweloperzy mogą pochwalić się realizacją placów zabaw, które robią wrażenie nie tylko na najmłodszych, ale również na ich rodzicach. Dobrym przykładem może być firma Linea, która w maju uroczyście zainaugurowała otwarcie placu zabaw festynem rodzinnym.

Nasz plac zabaw jest spory, bo Leśną Polanę w dużej mierze zamieszkują rodziny z dziećmi. Na dużym terenie wysypany jest piasek, który zapewnia amortyzację podczas zabawy, zainwestowaliśmy również w szereg nowoczesnych zabawek – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Ciekawym miejscem dla najmłodszych może się również pochwalić deweloper KM Building, realizujący inwestycję Osiedle Słoneczne w podpoznańskim Brodowie. Powstał tu jeden z większych placów zabaw.

W miarę rozwoju naszego osiedla zdecydowaliśmy się na stworzenie specjalnej strefy dla dzieci. Nasz plac zabaw ma prawie 300 mkw. i jest dostosowany zarówno do młodszych, jak i starszych dzieci – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

W podpoznańskim Swarzędzu-Zalasewie deweloper kreatywnie połączył plac zabaw z miejscem dla rodziców.  – Przy osiedlu Władysława Zamoyskiego stworzyliśmy nowoczesne miejsce do zabawy dla dzieci. Pomyśleliśmy również o rodzicach, tuż obok placu znajduje się siłownia plenerowa – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Hubert Maćkowiak

 

Dodaj komentarz