Dzieci na Poznań Open poczują atmosferę przyjaznej rywalizacji


Widok ćwiczących kilkulatków sprawia nam ogromną radość i chcemy, żeby również one mogły poczuć atmosferę sportowej rywalizacji mówi Ewelina Sterczewska, menedżer Parku Tenisowego Olimpia, który jest gospodarzem i organizatorem challengera ATP Poznań Open. Tegoroczna edycja zmagań zawodowych tenisistów odbędzie się od 3 do 9 czerwca. Na kortach w Lasku Golęcińskim równolegle rywalizować będą również dzieci. Patronem medialnym turnieju jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Poznań Open nie samym zawodowym tenisem żyje. To również okazja dla najmłodszych adeptów tego sportu do sprawdzenia swoich umiejętności. Co będzie się działo? 

– 6 czerwca rozpoczniemy turniej Intex Cup. Odbywa się on w ramach programu Tenis 10, a więc jest on przeznaczony dla dzieci od piątego do dziesiątego roku życia. Zawody rozgrywane będą w kategoriach: niebieska dla pięcio- i sześciolatków, czerwona dla siedmio- i ośmiolatków, pomarańczowa dla dziewięciolatków oraz zielona dedykowana dziesięciolatkom. Rywalizację rozpoczniemy w czwartek od kategorii pomarańczowej.

Skąd w ogóle pomysł na taki turniej?

– Dziecięce turnieje to już tradycja podczas poznańskiego challengera. INTEX CUP jest rozgrywany w ramach całorocznego cyklu rozgrywanego na naszych kortach.  Organizujemy go, ponieważ szkolimy prawie 300 dzieci i chcemy stworzyć im możliwość rywalizacji na przyjaznym terenie. Warto dodać że Park Tenisowy Olimpia zwyciężył w konkursie Klub Roku Tenis 10 organizowanym przez Polski Związek Tenisowy i świadczy to o tym, że jesteśmy wyróżniającym się ośrodkiem na tenisowej mapie Polski.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz