Dwukierunkowa Gamma na gdańskich targach


Dwukierunkowy trzyczłonowy poznański tramwaj Moderus Gamma prezentowany będzie na Międzynarodowych Targach Kolejowych Trako w Gdańsku, które odbędą się od 24 do 27 września. 

Informację tę przekazał portalowi InfoTram producent Modertrans, który pojazdy tego typu – wraz z jednokierunkowymi wagonami – dostarcza dla poznańskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego od końca 2018 roku.

Do końca roku po Poznaniu będzie jeździć 20 takich dwukierunkowych tramwajów. Oprócz nich w barwach poznańskiego MPK jeździ 30 jednokierunkowych gamm, które zamówiło MPK w Poznaniu. Dwukierunkowe tramwaje – w porównaniu z pojazdami jednokierunkowymi (w barwach jasnej zieleni i dwóch żółtych pasów) – mają nieco inną malaturę: są pomalowane w kolorze ciemnej (tzw. butelkowej) zieleni z cienkim żółtym paskiem nad linią okien. I taki tramwaj zaprezentowany zostanie na Trako w Gdańsku, gdzie m.in. będzie uczestniczył w konkursie Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej o nagrodę im. prof. Jana Podoskiego – poinformował portal komunikacyjny.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz