Dwie premiery na początek sezonu w Teatrze Muzycznym


Na początku nowego sezonu poznański Teatr Muzyczny pokaże aż dwie premiery:  musical „Nine” oraz „neSTORY”.

W październiku po raz ostatni pokazany zostanie musical „Jekyll & Hyde”, który otworzył nowy rozdział w historii Teatru Muzycznego.

30 września zostanie zaprezentowany słynny broadwayowski musical „Nine”. Historia nawiązuje do oscarowego filmu Federica Felliniego „Osiem i pół” z 1963 roku, z kultową rolą Marcello Mastroianniego. Guido Contini, znany włoski reżyser filmowy i celebryta, w przeddzień 40 urodzin staje twarzą w twarz z kryzysem wieku średniego. Na Broadwayu został zagrany prawie 800 razy i zdobył prestiżową nagrodę Tony w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy musical.

Drugim nowym tytułem będą „neSTORY”. Ta znakomita komedia z elementami muzycznymi zainspirowana została arcydziełem Arystofanesa „Ptaki”. Przedstawia obywateli Aten, którzy w sprzeciwie wobec panującej sytuacji zakładają własne państwo i ustanawiają nowy porządek rzeczywistości w ptasim raju. Spektakl analogicznie przedstawia sytuację dojrzałych artystów w Polsce. Na scenie wystąpią znani artyści Teatru Muzycznego: Anna Bajerska-Witczak, Karolina Garlińska-Ferenc, Włodzimierz Kalemba, Marlena Łaszewicz, Maciej Ogórkiewicz, Wiesław Paprzycki, Jarosław Patycki, Arnold Pujsza, Jacek Ryś oraz Adam Silecki. Reżyserem, scenarzystą oraz pomysłodawcą spektaklu jest Marek Chojnacki – twórca teatralny, wykładowca uniwersytecki, mentor środowisk twórczych i biznesowych.

Na początku września w repertuarze pojawią się również dwa spektakle, które widzowie pokochali od dnia premiery. „Madagaskar – musicalową przygodę” będzie można zobaczyć 2 i 3 września, a „Zakonnicę w przebraniu” 15 i 16 września.

Warto zarezerwować sobie czas także 20, 21 lub 22 października. W tych dniach po raz ostatni zostanie pokazany musical „Jekyll & Hyde”, który otworzył nowy rozdział w historii Teatru Muzycznego. W rolach głównych będzie można zobaczyć między innymi Janusza Krucińskiego, Damiana Aleksandra, Edytę Krzemień oraz Martę Wiejak. Tego nie można przegapić!

Z kolei znaną i lubianą „Pchłę Szachrajkę”, bohaterkę bajki Jana Brzechwy będzie można obejrzeć na scenie przy ulicy Niezłomnych 3 i 4 października oraz 10 i 11 października. Spektakl od prawie siedemnastu lat zachwyca kolejne pokolenia widzów i stał się hitem.

Bilety można kupować w kasie teatru, na stronie Bilety24.pl lub rezerwować pod nr tel. 511 433 616 i pisząc na adres bilety@teatr-muzyczny.poznan.pl.

Fot. Materiały Prasowe

 

 

 

Dodaj komentarz