Dwa miesiące przerwy podstawowego gracza Lecha


Około ośmiu tygodni potrwa przerwa w treningach Volodymyra Kostevycha. To efekt kontuzji, której Ukrainiec doznał w niedzielnym spotkaniu z Pogonią Szczecin.

24-letni obrońca naderwał więzadło w stawie piszczelowo-strzałkowym bliższym lewej nogi. Kontuzji doznał już na początku meczu z „Portowcami”. Dzięki pomocy lekarza oraz fizjoterapeuty wrócił na boisko. Jak się później okazało, konieczne było przeprowadzenie zmiany. Miejsce piłkarza w 24. minucie spotkania zajął debiutujący w niebiesko-białych barwach Vernon De Marco.

Ukrainiec po powrocie do Poznania przeszedł badanie rezonansem, które potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia sztabu medycznego. Ten we wtorek przeprowadził dodatkowe badania, które wykluczyły konieczność przeprowadzenia operacji. – Planowane leczenie jest zachowawcze. Potrwa ono około ośmiu tygodniu. Jeśli będzie możliwość jego skrócenia na pewno z niej skorzystamy – zaznacza szef sztabu medycznego Lecha Poznań prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Kostevych w obecnym sezonie zagrał w czternastu spotkaniach Kolejorza. Na boisku spędził 1195 minut, najwięcej ze wszystkich graczy poznańskiego zespołu.

Lech – Korona: MAMY BILETY!

Fot. Dariusz Skorupiński

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz